четврток, 1 декември 2016  |  Вести денес: 51

Tag Archives: лидер

носителот

Лидер: Реална програма за реални потреби

„Реално 2017-2020, работа, сигурност, напредок“ нуди повисоки плати и пензии, нови работни места, 600 милиони евра за земјоделски субвенции, нови автопатишта и друга инфраструктура, поддршка за приватниот...
зоните

ЛИДЕР: Рекорден раст на извозот од зоните!

„Извозот како процент од БДП годинава ќе достигне 50 проценти. Неопходно е да креираме пораст на извозот како процент од БДП и во тоа странските директни инвестиции имаат клучна улога. Тие носат продуктивност...
багдади

Лидерот на ИД ги повика војниците да го одбранат Мосул

– Светата војна, која ја водиме денес, само го потврдува нашето уверување дека чекориме по патот на победата, рече Багдади во аудиоснимка, објавена во медиумот Ал Фуркан, близок до ИД. – Да ги браните...
Салопек (31) е киднапиран од египетски џихадисти, кои се закануваат дека ќе го убијат доколку египетската влада не ослободи муслимански жени затворени во египетските затвори.

Убиен лидерот на ИД одговорен за киднапирањето на Салопек

Убиен лидерот на ИД одговорен за киднапирањето на Салопек. Египетските безбедносни сили наводно го убиле Абу ал – Касим, за кој се верува дека стои зад киднапирањето на хрватот Томислав Салопек, пишува...
Лидерот на турските Курди бара поддршка за мир

Лидерот на турските Курди бара поддршка за мир

Селахатин Демирташ, политичкиот лидер на турските Курди ја повика меѓународната заедница да ја осуди „новата неправедна војна“ на Анкара против Курдите и побара од ЕУ да се заложи за постигнување...
Македонија регионален лидер во борба против трговија со луѓе

Македонија регионален лидер во борба против трговија со луѓе

Годинешниот Извештај за трговија со луѓе на Стејт Департментот на САД за 2015 година, објавен денеска покажа дека е Македонија е регионален лидер во борба против трговија со луѓе. САД и го честитаа успехот...
isis

Висок член на ИД е убиен во Сирија

Американската армија соопшти дека висок член на ИД е убиен во Сирија, при воздушен удар на коалициските сили. Тој помагал за собирање средства и транспорт на оружје и доброволци за групата. Во удар...
id-bomba-lider

Еден од лидерите на Исламска држава убиен во Ирак

Еден од лидерите на Исламска држава, Хамад Заалјан Афри е убиен во јужниот дел на Мосул во Ирак. Тој раководел со финансиските активности на радикалната групација, а бил убиен во експлозија на бомба...
al_kaeda_jemen

Убиен лидерот на јеменскиот огранок на Ал Каеда

Лидерот на јеменскиот огранок на Ал Каеда, Насер ал Вахиши е убиен при напад на американско беспилотно летало во пристанишниот град Мукала, објавија германски медиуми, повикувајќи се на локални извори...
mihajlovskiiii

Идниот светски лидер од Македонија со порака: македонската Влада ги вработува ранливите категории

Идниот светски лидер, Македонецот Даниел Михајловски, кој со ова признание се стекна минатата недела при избор на Обединетите нации и Европската комисија, синоќа во Брисел пред високи претставници...
KASILJAS EDINSTVENIOT LIDER

Касиљас е единствениот лидер во дресот на Шпанија

Селекторот на актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија, Винсенте дел Боске, откри дека во неговиот тим има само еден лидер, а тоа е капитенот на националниот тим, Икер Касиљас. „Среќата...
egipet-ubistvo-2014d

Убиен лидерот на најопасната милитантна група во Египет

Силите на безбедноста на Египет го убија лидерот на најопасните милитантни групи во Египет, Ансар Беит ал Макдис, како и уште тројца нивни високи официјални лица. Неколку египетски безбедносни официјални...
zaev

Заев останува лидер на СДСМ

Зоран Заев останува претседател на СДСМ. Според вечерашното гласање на Конгресот, за него поддршка дале 413 делеагти, додека против гласале 176. Со тоа лидерот на СДСМ се задржа на партискиот врв и покрај...
struja3-564x272

ЕВН Снабдување со над 120 компании останува лидер на пазарот

ЕВН Снабдување потпиша договори за снабдување со над 120 компании кои првпат излегуваат на слободниот пазар. Компаниите кои му ја дадоа довербата „ЕВН Снабдување“ ги имаат најповолните понуди што...
tajland

Убиен еден од лидерите на антивладините протести во Тајланд

Еден од лидерите на антивладините протести во тајландската претстолнина во Бангкок загина, а неколку демонстранти се повредни кога се обидоа да ги спречат избирачите кои сакаа да гласат денеска бидејќи...

Најчитани вести