сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Tag Archives: лига на шампионите

133530308

Гвардиола: Во ЛШ не е доволно да си добар само едно полувреме

Одигравме одлично второ полувреме, но заборавивме тоа да го направиме и во првите 45 минути, а во Лигата на шампионите тешко се стигнува далеку со добра игра само во еден период. Се покажа дека не е доволно...
реал

Реал и Баерн први четвртфиналисти во Лигата на шампионите

Европскиот шампион Реал Мадрид во реваншот го совлада Наполи со 3:1 и со вкупни 6:2 избори пласман во ТОП 8. Наполи поведе во 24.минута со голот на Дрис Мертенс. Реал изедначи на 1:1 во 52.минута со голот на Серио...
лига

Одиграни четири натпревари од седмото коло од ракометната Лига на шампионите

Една од најважните победи синоќа ја постигна македонскиот првак Вардар, кој на гостувањето кај Рајн Некар Левен го победи германскиот шампион со 33:27. Полската екипа Висла пак на домашен терен го совлада...

Најчитани вести