понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Tag Archives: македонисимо

simon trpceski

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Германската публика во германскиот град Лудвидсбург имаше можносто во четвртокот вечерта премиерно да го слушне новиот проект на светски прославениот македонски пијанист Симон Трпчески насловен...

Најчитани вести