недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: маркет

132593697

Возило влетало во маркет, повредени седум лица

Како што информира МВР во дневниот Билтен, настанот се случил вчера изутрина во 07:40 часот кога Ќ.О. (42) од Скопје управувајќи возило „Опел Астра“ со скопски регистерски таблици изгубил контрола над...
116389005

Со пиштоли влегле во маркет и украле 90.000 денари

Полицијата информира дека насилници со пиштоли влегле внатре и од вработениот зеле 90.000 денари од дневниот промет, по што избегале. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.
103447916

Ограбен маркет во Штип

Грабежот се случил синоќа, тука во централното градско подрачје на некој според граѓаните половина час пред затворање на маркетот. Се се случило мошне брзо, велат позади камера оние кои се нашле во...
132324935

Разбојништво во скопски маркет

Како што соопшти полицијата, разбојникот ја нападнал касиерката по што реагирало обезбедувањето, пријавувајќи го случајот. Полициските службеници веднаш излегле на местото на настанот и го привеле...
скопје

Ограбени обложувалница, маркет и автомобил во Скопје

Во спортската обложувалница „Спорт Лајф“ на ул.„Тале Христов“ во Скопје, вчера околу 19:19 часот, две непознати лица маскирани и вооружени со огнено оружје-пиштоли извршиле разбојништво над еден вработен...
g_noz

Разбојништво во Тедико во Карпош 4

Разбојник маскиран со качулка од дуксер и се заканил на вработена во Тедико и одземал 5.000 денари. Ограбен маркетот Тедико, маскиран разбојник со нож и се заканил на вработената, соопшти утринава Министерството...
market

Ограбена вработена во маркет, одземени 15 илјади денари

Вчера околу 20,15 часот, во Скопје на ул. „Јосиф Ковачев“ во продавницата „Деве Промет“ непознат сторител вооружен со пиштол извршил разбојништво над вработената при што одзел 15.000 денари од дневниот...
crnpetok

ВИДЕО: Пцовки, удари, кавги, солзавец – почна „Црниот петок“ во Америка

Во Америка од утринава почна шопинг лудилото познато како „Црн петок“ каде се нудат и до 90 отсто попусти, а некаде дури и повеќе. По традиционалната вечера за „Денот на благодарноста“ семејствата ...

Најчитани вести