четврток, 8 декември 2016  |  Вести денес: 36

Tag Archives: маркет

g_noz

Разбојништво во Тедико во Карпош 4

Разбојник маскиран со качулка од дуксер и се заканил на вработена во Тедико и одземал 5.000 денари. Ограбен маркетот Тедико, маскиран разбојник со нож и се заканил на вработената, соопшти утринава Министерството...
market

Ограбена вработена во маркет, одземени 15 илјади денари

Вчера околу 20,15 часот, во Скопје на ул. „Јосиф Ковачев“ во продавницата „Деве Промет“ непознат сторител вооружен со пиштол извршил разбојништво над вработената при што одзел 15.000 денари од дневниот...
crnpetok

ВИДЕО: Пцовки, удари, кавги, солзавец – почна „Црниот петок“ во Америка

Во Америка од утринава почна шопинг лудилото познато како „Црн петок“ каде се нудат и до 90 отсто попусти, а некаде дури и повеќе. По традиционалната вечера за „Денот на благодарноста“ семејствата ...

Најчитани вести