сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 11

Tag Archives: Мартин Ландау

© AFP 2017 / CHRIS DELMAS

Почина добитникот на Оскар и Златен глобус, Мартин Ландау

Актерот Мартин Ландау, ѕвездата на телевизиската серија „Мисија: Невозможно“ од 1960-те години кој во подоцнежната кариера освои Оскар за најдобра споредна машка улога во филмот „Ед Вуд“ на Тим Барттон...

Најчитани вести