вторник, 29 ноември 2016  |  Вести денес: 33

Tag Archives: маврово

стража

ФОТО: Снег на Стража и Маврово, патот е исчистен

Се уште е во сила само забраната за камиони на патните правци Гостивар-Маврово-Дебар, Гостивар-Стража-Кичево и обратно.
маврово

Маврово најстудено и со најмногу снег

Најниска температура утрово е измерена во Маврово -10 степени, -7 во Крушево, -6 во Лазарополе, -5 во Пожаране и Ѓуриште, -4 воТополчани и Берово, -2 во Крива Паланка, Прилеп, Виница, Охрид и Дебар, -1 во Тетово,...
камиони

Забрана за камиони на Стража и Маврово-Дебар

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози. Слаб снег провејува на секаде кој не се задржува на коловоз. Се уште е затворен за сообраќај регионалниот пат село Грдовци-село Зрновци,...
маврово

Ѓорчев: Од Скопје до Маврово полесно и побрзо

Тоа значи, додаде тој, дека со тој нов асфалт и целосна реконструкција на постојните мостови, уште полесно од Скопје ќе се стига до Маврово. -Уште еден клучен проект за овој регион е технолошко индустриско...
маврово

Со мала инвестиција до убав стан во Маврово

Зошто тоа да го правите еднаш годишно, кога можете со мала инвестиција да го имате сето ова кога ќе посакате во било кој ден од годината?Што ако имате ваше мало прибежиште од секојдневниот хаос и градски...
возила

Четиричасовен прекин на патот Маврово – Дебар кај Бошков мост

Јавното претпријатие Македонија пат информира дека во зависност од потребите ќе бидат пропуштани само приоритетни возила како брза помош, полиција или противпожарна.
степени

Најниска температура утрово измерена во Маврово, Берово и Крушево

Во Маврово, како што информира УХМР, се измерени минус 7 степени, во Берово -5, во Крушево – 4, Ѓуриште и Тополчани -3, Крива Паланка, Лазарополе и Пожаране -2, во Штип, Виница, Струмица, Прилеп и Куманово...
врнежите

Најмногу дожд во Маврово 81 литар, во Скопје 40

Во Скопје се наврнати 40 литри на метар квадратен, Куманово 38, Берово 32, Битола 28, Крива Паланка и Крушево 26, Охрид 23, Струмица 21, Тополчани 18, Дојран 16, Гевгелија и Претор 12, Штип, Виница, Прилеп и Ѓуриште...
метар

Најмногу наврна во Маврово, дождовите продолжуваат и утре

Во Скопје-Петровец и во Куманово наврнал еден литар на метар квадратен, во Претор, Тополчани, Охрид и Прилеп 2, во Крушево 3, и во Тетово и Скопје-Зајчев Рид 4 литри на метар квадратен. Времето денеска, ќе...
pat

Реконструиран патот Маврово – Маврови Анови

Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски, денес заедно со директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Александар Стојанов и градоначалникот на општина Маврово и Ростуше Мукрем...
krivicna (1)

Го оштетиле буџетот за милионски суми, па добија кривична

СВР Битола поднесе кривична пријава против Љ.П.(57) од село Ростуше – Гостивар, поранешен управител на ДОО Маврово Инжинеринг – Скопје и П.Г.(51) од Охрид – контролор во надзорниот одбор на ДОО Маврово...
дожд

Во Маврово наврна најмногу дожд

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврна во Маврово, 48 литри на метар квадратен, во Пожаране се измерени 38, Лазарополе 22, Тополчани 18, Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, Штип, Тетово 11, Прилеп 10, Кавадарци,...
mavrovi anovi

Тесното сообраќајно грло ќе биде минато, се реконструира патот Маврово- Маврови Анови

Со поставувањето на првите метри асфалтен слој, во близина на големите паркинзи, беше означен почетокот на работите на рехабилитацијата на регионалниот пат Маврово-Маврови Анови. Вредноста на овој,...
soobrakajka2

Сообраќајка на патот Маврово-Дебар, тешко повредена патничка

Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврово-Дебар се случила утринава во 11 часот. Несреќата се случила кај бензинската пумпа на Макпетрол кај Св. Јован Бигорски меѓу опел зафира со турски регистерски...
Mavrovo,Rostuse 2

Подобрување на бизнис климата во Маврово и Ростуше

Вицепремиерот Владимир Пешевски денеска оствари работна посета на општина Маврово и Ростуше каде одржа средба со стопанственици од тој регион. За време на средбата, на која присуствуваше и градоначалникот...

Најчитани вести