понеделник, 29 мај 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: милошоски

milososki-640x379

Случајот со поставена бомба во куќата на таткото на пратникот Милошоски пријавен и во билтенот

Вчера околу 18,00 часот во атар на с.Ижиште-Македонски Брод, М.М. (66) од Кичево додека косел во дворот од сопствената куќа, оштетил метален предмет кој претходно не го забележал. Од ударот предметот почнал...
antoniја milososki

Милошоски: СДСМ нудат едно, а подметнуваат сосема друго

Политиката на СДСМ е како приказната за Тројански коњ, од една страна нудат повисока просечна и минимална плата, а од друга страна подметнуваат бинационална држава и прогласување на македонскиот народ...
milososki-650x388

Милошоски: СДСМ сака пред Велигден насилен избор за претседател на Собранието

Целта на СЈО/СДСМ за “новата реформска влада” е пред Велигден, неделовнички/насилен избор на претседател на Собранието, а до јуни да се покренат уште дваесетина неосновани обвиненија против истакнати...
133115009

Милошоски до СДСМ: Не ни помислувајте да креирате инциденти во Собранието

-Нека не ве лаже паметот да правите чекори кои што ќе ги зголемат тензиите во Собранието, рече Милошоски. Тој исто така нагласи дека освен Движењето Беса која што има регистрирано пратеничка група, моментално...
116389005

Милошоски: По предупредувањето од колега од СДСМ дека многу зборувам, отворена истрага од СЈО за мене

-СЈО продолжува со нарачаниот притисок врз неистомисленици на Аболицираниот. После моите настапи на Топ Тема контра Оливер С. и во Собранието против Заев, – прво стигна предупредување од пратеник од...
17619542_10211574220778352_2080136063_n

Милошоски: СДСМ секогаш тргувал со националните интереси

Тој на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми му кажа дека тие не плачеле по странски амабасади од 2006 до 2008 година, повикувајќи се на гласот на Албанците. -Во 2008 кога имавме разговори со некои претставници од...
112256175

Милошоски: Претседателот на Собранието треба да ги отфрли и да ги осуди туѓите платформи

Вели дека во парламентарните демократии традиција е Претседателот на Собранието да доаѓа од победничката пратеничка група, повторувајќи дека победник на изборите беше ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. -Претседателот...
milososki

Милошоски: Ако има нови избори граѓаните ќе бидат свесни за што гласаат

Ако има нови избори, граѓаните ќе знаат, ќе бидат свесни за што гласаат, истакна во Топ Тема на Телевизија Телма, Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. – Затоа што овој пат, ние расправаме за тема, денеска,...
milososki

Милошоски до Спасовски: ДУИ до вчера беа корумпирани, а сега се реформисти?

Тајноста за таквиот договор меѓу СДСМ и ДУИ ги иритира граѓаните. Самата мистификација дали ќе има декларација за геноцид, двојазични пари, општини со повисоки ингеренции, двојазична војска, двојазична...
milososki

Милошоски: Прашањето не е зошто ВМРО-ДПМНЕ ја одбиле платформата, туку зошто СДСМ ја прифатиле и не кажуваат што содржи

Платформата не е прифатена од страна на ВМРО-ДПМНЕ затоа не била ни тема и не е сега прашањето за што ВМРО ја одбила таа платформа, туку прашањето е зошто СДСМ ја прифатило таа платформа, рече пратеникот...
милошоски

Милошоски: Јанева ја погази дадената заклетва

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Милошоски Истовремено многу интегативно што неколку дена имаме молк и од госпоѓата Катица Јанева и од Зоран Заев. Никој не сака да...
милошоски

Милошоски: Она што го направи Рама е личен политички маркетинг

„Она што го направи премиерот Рама е негов предизборен маркетинг наменет за албанската внатрешна јавност во соседна Албанија, но безразлика на предизборните побуди на Рама кој сака да се претстави...
milososki-2

Милошоски: Најзагадениот воздух во Куманово, докажува дека сепак нема гасификација со која Заев се фалеше

Куманово, чиста политика и (нај)загаден воздух. Куманово вечерва го диши најзагадениот воздух во Европа, има 10 пати поголема загаденост од дозволеното (во 22ч концентрацијата на отровните ПМ10 честички...
милошоски

Милошоски: Не бараме ниту еден туѓ глас, но не даваме ниту еден наш

Две ипол години чекавме, две ипол години ја малтретираа државата. Побараа Државна изборна комисија, ја добија, побараа Министерство за внатрешни работи, го добија, побараа избори, ги добија. Добија и...
antonio

Милошоски: Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, во 2016 тука ќе ја одбраниме самостојна и суверена

-Овој пат бидете сигурни и да знаете дека пред нас се само два дена, издржавме две години, сите граѓани беа нервозни и беа во грч и тоа само поради едни исти кои фрлаа со боја по сите институции во Скопје,...

Најчитани вести