четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: монако

(© AP Photo/Claude Paris)

Јуве на чекор до финалето на ЛШ

Фудбалерите на Јувентус во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите (ЛШ) како гости во Монте Карло го совладаа францускиот претставник Монако со 2:0 (1:0), со што направија голем исчекор...
psg monaco 1

ПСЖ убедлив против Монако и се пласираше во финалето на купот

Фудбалерите на Пари Сен Жермен изборија пласман во финалето на францускиот национален купот откако во средата вечерта на „Паркот на принцовите“ убедливо го совладаа Монако со 5:0, во меч во кој гостите...
monako borusija

Монако уште еднаш ја совлада Борусија Дортмунд

Фудбалерите на Монако во реваншот од четвртфиналниот двомеч со Борусија славеа со 3:1, потврдувајќи ја победата од Дортмунд 3:2. Стрелци за францускиот претставник во Лигата на шампионите беа Килиан...
монако

Олимпик Лион славеше на гостувањето кај Монако

По овој пораз, тимот од Кнежевството заостанува четири бода зад лидерот Ница која со 2:1 беше подобра од Дижон. Резултати од 18 коло во француската Лига 1: Каен – Мец 3:0, Ница – Дижон 2:1, Олимпик Марсеј –...
psg-500

Победи на ПСЖ и Монако

Бразилците Лукас Моура и Маркињос му донесоа победа на ПСЖ, кој барем еден ден ќе биде на второто место на табелата. Парижаните, кои се уште немаат пораз, но играат под очекувањата, конечно забележаа...
falcao

Фалкао може на Енфилд Роуд, но под специфични услови

Раководството на Монако е многу блиску до одлука со која Радамел Фалкао сепак би завршил во Ливерпул – но на позајмица! Како што пренесува Дејли Мејл, клубот од Кнежевството за колумбискиот репрезентативец...
CEH SE ZAKANUVA

Чех се заканува со трансфер во Барса, Реал (М), ПСЖ или Монако

Виктор Колар, агентот на чешкиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Петр Чех, откри дека ќе седне на преговарачката маса со сите заинтересирани клубови доколку добие и...
VALEDEZ GOLMAN MONAKO

Валдез од утре прв голман на Монако

Француските медиуми ја потврдија пласираната информација дека сега веќе поранешниот прв голман на каталонскиот гигант Барселона, Виктор Валдез, во текот на денешниот ден ќе пристигне во Монако, а...
RANIERI UBEDEN

Раниери е убеден дека ќе остане тренер на Монако

Предводникот на моментално второпласираниот тим во француската Прва лига, Монако, Клаудио Раниери откри дека во следните неколку дена ќе има состанок со клупските челници и дека на истиот ќе бидат...
diego kosta prodoen

Диего Коста продаден на Челзи за 42.5 мил. евра

Сите фудбалски медиуми во Шпанија и Англија ја пласираа сензационалната информација дека лондонскиот премиерлигаш Челзи е на само еден чекор од реализација на веќе најавениот трансфер на најдобриот...
monako zaverka vtora

Монако игра за заверка на втората позиција

Минимална но злато вредна победа од 3:2, на тешкото гостување во Монпеље, забележаа фудбалерите на Олимпик од Марсеј кои и понатаму се во игра за четвртата и петата позиција на табелата и за пласман во...
monako zalak nant

Монако преголем залак за Нант

Четири погодоци, три во гостинската и еден во домашната мрежа, беа постигнати на најинтересниот неделен натпревар од 32. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу новајлиите во елитното друштво, Монако...
falkao transfer real

Фалкао не прецизираше дали е пред трансфер во редовите на Реал (М)

Најскапата аквизиција во клупската историја на францускиот прволигаш Монако, колумбискиот интернационалец Радамел Фалкао не даде конкретен одговор на прашањето дали е можно во новата клупска сезона...
monako sopna od lil

Монако се сопна и од Лил

Без победник, 1:1, заврши најинтересниот неделен натпревар од 30. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу второпласираниот Монако и третопласираниот тим на табелата, Лил. Сигурна победа од 3:1 во дуелот...
lil skalp monako

Лил го сака скалпот на Монако

Најинтересниот саботен натпревар од 30. коло во француската Прва лига, дуелот на “Велодром”, помеѓу екипите на Олимпик од Марсеј и Рен, заврши со минимален триумф на гостинот. Погодокот вреден три...

Најчитани вести