сабота, 25 март 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: мошков брест

133613315

Мешков Брест победи во Загреб и обезбеди „фајнл – фор“ во СЕХА лигата

Мешков со овој триумф го мина Загреб на табелата и со тоа обезбеди полуфинале против шампионот во оваа лига унгарски Веспрем. Во второто полуфинале ќе играат македонскиот првак Вардар и хравтскиот...

Најчитани вести