среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: мртов

Трагедија во Кичево: Пронајден мртов пред неговиот дом

Старецот С.П.Г. е пронајден вчера околу 20:35 часот од страна на неговиот син. Починатиот бил во лежечка положба со лицето свртено кон земја и имал повреда на лицето и траги од крв. Увид на местото на настанот...

Исчезнатиот стружанец пронајден починат

Од МВР соопштија дека вчера околу 11 часот на паркинг во авто-камп во Струга пронајден бил починат К.Н. (42) од селото Велешта, струшко. Увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа на Полициската...
битола

Работник го нашол колегата мртов на подот

Полицијата информира дека откако го забележал, друг вработен го извлекол Б.Р. надвор од халата и се обидел да го реанимира со масажа на срцето и со кислород. Веднаш потоа повикал Итна медицинска помош...
дипломат

Руски дипломат во Атина пронајден мртов

Телото на 54-годишниот Андреј Маланин го пронашол службеник во Амбасадата кога дошол во неговиот дом. Полицијата во Атина почна истрага за смртта на дипломатот. Полицијата соопшти дека на телото нема...
мртов

Пронајден мртов Скопјанец

Смрт била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.
внукот

Го пронашла внукот мртов во својот стан

Смртта ја констатирала екипа на Брза помош што претходно ја повикала тетката на починатиот, Љ.К. (72). Таа, како што изјавила во разговор со полицијата, забележала дека Д.Ц. не се буди иако му ѕвонел алармот...
пијан

Толку бил пијан што го сметале за мртов

Со оглед на тоа дека Хорхе целосно бил пропаднат во калта, полицајците едвај го извлекле, а се разбудил дури кога почнале да го мијат. – Ништо не направив, промрморел кога видел што се случува околу него. –...

Исчезнатиот руски фоторепортер е пронајден мртов во Украина

Рускиот фоторепортер Андреј Стењин кој од почетокот на август се води како исчезнат, пронајден е мртов во Украина, соопшти денеска руската агенција РИА Новости за која фоторепортерот работеше. „Нашиот...

Познат бизнисмен пронајден мртов со прострелни рани во Штип

Познатиот штипски бизнисмен Горан Даскалов е пронајден мртов во штипската викенд населбата Сутилак, јави Телма. Според првичните информации, Даскалов починал од огнено оружје. На неговото тело била...

Најчитани вести