петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: народ

naroddd-640x427

Лекоумноста на „елитизмот“ и ароганцијата го предизвикаа народот

„Се тресе земјата кога земјата Фрчкоски им лупа шамар на хулиграните… На секој можен начин годиниве ја уби баграва вмровска“, е една од изјавите на социјалните мрежи од самонабедените елитисти...
132593697

Димитриев: Да надвладее разумот, да се запази достоинството на народот

– Доброволната жртва на Исус не потсетува дека треба да ги запазуваме вредностите, кои што со векови го јакнеле единството меѓу македонскиот народ, а граделе соживот и толеранција со останатите...
133414682

Груевски: СДСМ треба да знае дека народот и ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволат нивната фактура да ја плаќа народот

-Јас разбирам дека кај нив фактурата е голема, дека ги притиска истата дека киријата е скапа, но неприфатливо е ниту за ВМРО-ДПМНЕ, ниту за народот таа кирија и таа фактура да ја плаќа народот и да биде...
133641999

Даштевски: Маските паднаа, народот е свесен за сé што се случува и ѝ се подготвува на Македонија

-Историјата и сценаријата за распаѓање на Македонија се повторуват  од 2001 кога на овие простори, Сорос и неговите платеници на МКГ предводени од  Едвард Џозеф  хараа и ја разнебитуваа Македонија со...
133189311

Врие од народ на улиците по обидот на СДСМ насилно да го преземе претседавачкото место во Собранието

Учесниците на маршот ја минаа вообичаената маршрута, од Владата до Собранието на РМ. – И официјално денешниот обид на шверцерски начин да се избере претседател на Собранието не им успеа. Не им успеа...
133189311

„За заедничка Македонија“: Со народ не смеат да си играат

Ова на денешниот масовен протестен марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во Скопје го истакна Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијатива. Тој вели дека денеска не...
17619542_10211574220778352_2080136063_n

Михајловски: На улиците се случува народ кој има мислење и чувство на сакање на сопствената земја

-Се случува народ. Не велам дека другите не се дел од народот и тие имаат свое мислење, но се разликува од мислењето на повеќето. Македонскиот народ е освестен, има повеќе информации, се разбуди едно чувство...
115656846

ОМД: Никој нема право да одлучува за иднината на Македонија, освен народот

Според ОМД, решавањето на кризата во државата треба да се прави единствено преку институциите на системот на Република Македонија и со целосно почитување на Уставот, а не, како што соопштува, преку...
бејли

Заев и сценаристот се уште со одлука да се игнорира револтот на народот

Како што претходно објавивме, порталот НОВА ТВ на Борјан Јовановски на 27 февруари напиша текст дека девојка била нападната во центарот на Скопје поради тоа што носела шамија на главата и ваквата вест...
десороизација

ВМРО-ДПМНЕ: Народот одлучи, процесот на десоросоизација отпочнува

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос се посветени на мисијата за уништување на демократијата преку директен и брутален напад на секоја мисла различна...
порака

Народот со порака до СДСМ: Не можете да ја украдете народната волја!

Според првичните и се уште неофицијални резултати, СДСМ освои околу 250 гласови, додека ВМРО-ДПМНЕ 150 гласови. Овие бројки покажуваат дека изборниот инженеринг на СДСМ доживеа катастрофален пораз и разликата...
шамар

Фалсификувањето на волјата на граѓаните во Теарце е шамар од СДСМ на народот

Ако некој досега се сомневаше, сега секому е јасно дека СДСМ со подршка на странски фактор практично сака да ја украде волјата на граѓаните. Кристално чисти избори на целата територија на Македонија,...
народ

ФОТО: Народот се собира пред ДИК

Надвор од Изборниот закон, ДИК презеде улога и за прв пат побара вештачење, кое е истражна мерка што им стои на располагање на органите на истрагата, каков што не е ДИК.Денешниот преседан на ДИК во пракса...
боздаг

Боздаг: Американците кажаа „не“ на обидите да се насочува нивната волја

– Независно од тоа кого избира американскиот народ за претседател, ние ќе продолжиме да работиме со тој претседател,  рече Боздаг, кој додаде дека Турција и САД се стратешки партнери. – Не постои...
димитриев

Димитриев: На изборите одлучува народот, а не институциите, специјалните органи или партиите

Ова го истакна премиерот Емил Димитриев во вечерашното обраќање на Свечената академија по повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба. Народот на Македонија, нагласи Димитриев, е...

Најчитани вести