среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: националисти

sarlotsvil 01

Една жртва во судирите меѓу екстремната десница и контрадемонстрантите во САД (ВИДЕО и ФОТО)

  Најмалку едно лице загинало, 19 се потешко повредени а вкупно настрадале околу 30 лица во саботата во американската сојузна држава Вирџинија во текот на насилните судири меѓу белите националисти...
Jarno Kuusinen / AOP

Финските националисти избраа десничар за лидер, нанесувајќи ѝ удар на владата

Финската европскептична партија Партијата на Финците, членка на владејачката коалиција, го избра во саботата за свој претседател десничарот кој се противи на имиграцијата, што веројатно ќе ја зацврсти...
butaris mia

Каков банер зад Бутарис среде Македонија очекуваа грчките националисти и неонацисти?

Поголемиот дел од грчките медиуми без коментари и до најмал детал информираат за вчерашната посета на солунскиот градоначалник Јанис Бутарис на Скопје. Како што јавува дописникот на Нетпрес од Атина,...

Најчитани вести