недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 41

Tag Archives: нба

external

НБА: Вориорс шампиони, Дурант најкорисeн

Кошркарите на Голден Стејт Вориорс ја освоија титулата во НБА лигата откако во големото финале со 4-1 во победи ги совладаа минатогодишните шампиони Кливленд Кавалирс, откако во петтиот натпревар игран...
klivlend godeln stejt

НБА: Кливленд избегна „чистка“ во финалето

Бранителот на титулата Кливленд Кавалирс избегна да бидат „изметени“, а кошаркарите на Голден Стејт Вориорс го забележаа првиот пораз по 15-те последователни победи во плеј-офот, откако пред своите...
08cavs13-master768

НБА: Кливленд ја испушти шансата, Голден Стејт на чекор до титулата (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс имаа три минути пред крајот на третиот меч од финалето во НБА лигата шест поени разлија (113:107) и можноста да се вратат во игра за одбрана на титулата, но до крајот на натпреварот...
клив

НБА: Голден Стејт поведе со 2-0 против Кливленд (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс ги совладаа Кливленд Кавалирс со 132:113 и дојдоа до рекордната 14-та последователна победа во годиншеното доигрување на НБА лигата и поведоа со 2-0 во големото финале. Кливленд во вториот...
clivnd

Голден Стејт го доби првиот дуел од финалето со НБА шампионот Кливленд

Кошаркарите на Голден Стејт го совладаа Кливленд со убедливи 113:91 и поведоа со 1-0 во финалната серија од плеј-офот во НБА лигата. Ниту бранителот на трофејот не беше способен да ја запре победничката...
lebron

НБА: Кливленд во големото финале, Џејмс го мина Џордан (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс го изборија пласманот во големото финале од доигрувањето на НБА лигата, откако во петтиот натпревар во финалето на Источната конференција на гостувањето ги победија...
boston klivlend

НБА: Кливленд ја зголеми предноста во дуелот со Бостон (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс пред своите навивачи ги совладаа Бостон Селтикс со 112:99 во четвртиот меч од финалето на Источната конференција во НБ лигата, со што дојдоа до водство од 3-1 во серијата...
kevin durant

НБА: Голден Стејт трета година со ред во финалето

Голден Стејт Вориорс трета година со ред се пласираа во големото финале на НБА лигата откако ноќта кон вторникот во четвртиот меч од финалето во Западната конференција ги совладаа Сан Антониот Спарс...
boston

НБА: Бостон ја прекина победничката серија на шампионот Кливленд (ВИДЕО)

Сосема неочекувано кошаркарите на Бостон Селтикс ја прекинаа победничката низа на Кливленд Кавалирс со победата од 111:108 во третиот меч во серијата до четири победи од финалето во Источната конференција...
i

НБА: Голден Стејт на чекор од големото финале

Голден Стејт Вориорс се на чекор до големото финале во НБА лигата, откако во третиот меч од завршницата на Западната конференција поведоа со 3-0 против Сан Антонио Спарс, совладувајќи ги на нивен терен...
boston klivlend

НБА: Кливленд по вторпат убедлив против Бостон (ВИДЕО)

Бранителот на титулата во НБА лигата, Кливленд Кавалирс, во вториот натпревар игран ноќта кон саботата во финалната серија до четири победи во Источната конференција поведоа со 2-0 совладувајќи го Бостон...
Charles Krupa/Associated Press

НБА: Кливленд поведе во финалето на Истокот (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс поведоа со 1-0 во серијата до четири победи откако ноќта кон четвртокот во првиот натпревар од финалето на Источната конференција на НБА лигата го совладаа Бостон Селтикс...
spars

НБА: Голден Стејт го демонтраше ослабениот Сан Антонио (ВИДЕО)

Кошаркарите на Голден Стејт го добија вториот натпревар од финалната серија до четири победи во Западната конференција на НБА лигата со дури 36 кошеви разлики (136:100) откако го победија ослабениот Сан...
san antonio

НБА: Вориорс надоместија негативa од 25 поени и поведоа против Спарс (ВИДЕО)

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс поведоа со 1-0 во серијата до четири победи против Сан Антонио Спарс во финалето од плеј-офот на Западната конференција од НБА лигата, благодарејќи на драматичната...
Boston Vasington

НБА: Вашингтон се избори за седмиот меч (ВИДЕО)

Кошаркарите на Вашингтон Визардс на својот терен ги совладаа Бостон Селтикс со 92:91 благодарејќи на „тројката“ на Џон Вол на три и пол секунди пред крајот од шестиот меч од конференциското полуфинале...

Најчитани вести