сабота, 29 април 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: нож

Му се заканувал со нож за 500 денари

Скопјанец го избодел братот со нож

Скопјанец се здобил со три убодни рани од нож и фрактура на рака, откако во неелата ноќта бил нападнат од неговиот брат во нивниот дом. Повредениот не е во животна опасност, а според Министерството за...
133243048

Повредени двајца тетовци со нож

Според неговите податоци И.К.(26) се здобил со неколку убоди со нож во вратот и грбот додека  И.К.(30) исто така со остар предмет задобил повреди на десната рака и вратот. Двајцата повредени со возило на...
policija-2

Се скарале за огревни дрва и го прободел со нож

На 44 годишниот маж му била укажана лекарска помош во Медицинскиот Центар Кичево, но поради тежината на повредата, тој би пренесен на натамошно лекување во Битола. Увид на местото на настанот извршила...
нож

Момче прободено со нож по расправија за мобилен телефон

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во расправијата, во која од една страна учествувале 10 до 12 лица, а од другата страна шест лица, каде што едно од момчињата со нож нанело убодна...
нож

Момче пронајдено избодено со нож во сопствената куќа

Дваесет и четири годишниот К.Г. вчера околу 13:30 часот бил пронајден избоден во пределот на стомакот во купатилото од сопствената куќа во кочанско Зрновци. Истиот во бесознание е пренесен во Општа болница...
нож

Крвава драма синоќа во Битола

Полицијата информира дека кривична заработи 28-годишниот С.Ј. од Битола кога Б.С. од Битола отишол во домот на својот чичко каде бил и  тој и побарал од истиот  да му се извини за телефонските закани кои...
кина

При напад со нож во Кина убиени се осум лица

При нападот, што се случи синоќа во округот Пишан, повредени се десет лица, а истрагата е во тек, се наведува на сајтот на регионалната Влада. Во соопштението, меѓутоа, не се објавени деталните информации...
тетовец

Тетовец повреден со нож

Како што соопшти МВР, вчера во 22:45 часот во СВР Тетово, повредениот пријавил дека истиот ден околу 20 часот, по кратка расправија, физички бил нападнат од двајца четиринаесетгодишни малолетници. Истите...
битолчанец

Битолчанец прободен со нож во кафеана

МВР соопшти дека вчера околу 19:00 часот во Битола на ул.„Жикица Шпанац“ на влезната врата од куќата сопственост на Л.Ј., лицето Ј.К. (61) од Битола побарало помош жалејќи се на болки во градниот кош. Од страна...
тинејџер

Скопски тинејџер прободен со нож

По кажување на неговиот родител настанот се случил во Скопје на ул.„Христо Татарчев“, на автобуска постојка каде оштетениот бил пресретнат од страна на три непознати лица, кои без повод и причина...
нож

Браќа прободени со нож на автобуска постојка во скопско

Од полицијата информираат дека истите биле пренесени во Клинички центар Скопје, каде им се констатирани телесни повреди. Се преземаат мерки  за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување...
деца

Деца ранети со нож пред нивното училиште во Кина

Централната кинеска телевизија ЦЦТВ на Твитер наведе дека напаѓачот е на возраст од околу 50 години и дека ранил шест деца, но не даде повеќе детали за инцидентот. Сликите што телевизијата ги објави...
нож

Сакал со нож да ја убеди поранешната девојка да му се врати

Додека шеснаесетгодишно девојче било само дома, дошло, исто така, 16- годишно момче, нејзин познаник, со кого до пред извесно време била во љубовна врска. Тој држејќи нож во рака, влегол преку незаклучената...
нож

Штип: Забила нож во главта на својот невенчан сопруг

-Настанала расправија помеѓу Е.Д. (41) и неговата невенчана сопруга Џ.С. (45), по што ео еден момент жената зела кујнски нож и го фрлила кон Е.Д., кој му се забил и останал во главата, во пределот на челото. Истиот...
силување

Се обидел да ја силува, таа му се заканила со нож

Сторителот вчера околу 10:00 часот влегол во продавницата и побарал да купи јакна, а кога го услужила, лицето и се доближило и почнало да ја допира по градите. Пријавителката успеала да го оттурне од себе...