петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Tag Archives: обвинителство

sluchaj-sopot-odlukata-na-sudot-odlozhena-za-eden-mesec-71450

Предметот „Сопот“ предаден на СЈО

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција соопшти во средата дека ги предале предметот „Сопот“ на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат...
обвинителство

Одреден надлежен обвинител на кривичната против Мухиќ, Мисовски, Џафери и 64 други пратеници

Основното јавно обвинителство (ОЈО) тврди дека работата на кривичната пријава против Ферид Мухиќ, Горан Мисовски, Талат Џафери и 64 други пратеници, и за овој случај е одреден надлежен обвинител и се...
nemiri-sobranie

ОЈО ги расветлува нередите во Собранието, сослушани повеќе лица по пријавата од МВР

Основното јавно обвинителство Скопје ја известува јавноста дека до овој момент се идентификувани петнаесет лица инволвирани во нередите кои се случија во Собранието, откако во четвртокот попладнето...
sobranie-protesti

Обвинителството работи на идентификација на лицата кои извршиле кривични дела во Собранието

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје соопшти во сабоата дека е во постојана комуникација со Министерството за внатрешни работи (МВР) во врска со идентификација на учесниците во немирите кои се...
zaev-oliver-spasovski

Заев повторно на распит во Обвинителство

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска треба да дојде во Основното јавно обвинителство за случајот што го отвори ова Обвинителство за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања. Заев денеска...
dodod

Заев редовен во Обвинителство, ама од судот бега како ѓавол од крст!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се појави на распит во Основното јавно обвнинителство. Може да се забележи дека одењето во Обвинителството не му паѓаат така тешко, иако самиот во неколку наврати...
Зоран Заев изборни измами СДСМ

Заев на распит во Обвинителство

Првиот човек на СДСМ, Зоран Заев, е повикан да се јави на распит во Основното јавно обвинителство под сомнение за изборни измами, односно за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања,...
Зоран-Заев-6

Обвинителството за организиран криминал тргна во прогон на Зоран Заев

Обвинителството за организиран криминал отворило нова истражна постапка против лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објавува порталот „Press24“, повикувајќи се на сопствени добро упатени извори, пренесува...
трошоци

Паника во СДСМ нема покритие финансискиот извештај кој покажува криминал, обвинителството на потег

Ваквите несоборливи докази Нет прес дознава дека предизвикале паника во раководството на СДСМ, и токму во текотна вчерашниот ден потврдиле за дел од медиумите блиски до нив дека очекуваат Јавното...
javno-obvinitelstvo

Обвинителството оформи предмет за поништеното гласање во Гостивар

Во таа насока, Основното јавно обвинителство Гостивар по допрен глас оформи предмет и за наводите изнесени на седницата на Државната изборна комисија за гласањето на изборното место 0396/1 во Гостивар,...
маж

Обвинителството излезе со детали за сообраќајката во која загина маж

Во него удрило моторно возило – комбе со скопски регистарски таблички управувано од педесет и две годишен скопјанец. Според првичните сознанија, до несреќата дошло кога сега починатото лице излегло...
обвинителство

Што реши ОЈО за нападот на тинејџерот во Старата скопска чаршија

Интегрален текст од соопшението на Основното јавно обвинителство Скопје На 6 ноември во еден часот по полноќ, на ул. Битпазарска, во близина на кафе барот „Стоп“ по настаната вербална расправија двете...
заев

Обвинителство e известено за нејавувањето на Заев во стурмичкиот суд

Основниот суд Скопје 1 вчера испратил известување до Основното јавно обвинителствово врска со непочитувањето на определената превентивна мерка против лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и неговото нејавување...
obvinitelstvo

Нападнато Основното јавно обвинителство во Гостивар

Во просториите на Основното јавно обвинителство кај вработениот А.Л.(61) од Гостивар, ненајавено влегол Ш.М. од с.равен-Гостивар, и на вработените им се заканувал по животот и телото, соопшти МВР. Напаѓачот...
soob-dete

Дали возачот на „туарегот“ ќе одговара кривично?

Обвинителството работи на утврдување на причините за сообраќајната несреќа што се случи во саботата попладне кај Католичката црква во Скопје во којашто загина малолетник на возраст од 16 години од...

Најчитани вести