петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Tag Archives: ОЈО

krat-640x334

Владата со Ребалансот го скуси буџетот на Јавното обвинителство, на СЈО недопрен

Со новиот ребаланс владата на СДСМ на Јавното обвинителство од претходните 701.889 милиони денари ги намалува на 660,925 или за 40,964 милиони денари помалку пари. Од друга страна буџетот на Специјалното јавно...
обвинителство

ОЈО негира дека СЈО го барало предметот „Монструм“

Во врска со наводите изнесени на денешната пресконференција на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите,...
stoilov 02

Нови протести пред ОЈО за неправедно и политички притворените лица од настаните во Собранието (ВИДЕО)

Втор ден со ред во петокот пред Основното јавно обвинителство (ОЈО) група граѓани ја даваат својата поддршка за притворените лица по немилите настани во Собранието од 27 април и најавуваат дека мирниот...
Зоран Заев изборни измами СДСМ

Заев на распит во Обвинителство

Првиот човек на СДСМ, Зоран Заев, е повикан да се јави на распит во Основното јавно обвинителство под сомнение за изборни измами, односно за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања,...
katica janeva

Даштевски: Конечно некој реагира на незаконските постапувања на Јанева

Добро е што конечно на специјалната обвинителка Катица Јанева некој и укажана на пропустите и незаконските постапувања кои ги стори во текот на нејзиното работење на оваа функција и добро е што доаѓа...
133363420

ОЈО бара од СЈО да достави записник за кој сè му се заканувал на Крпач

Од СЈО информираа дека Коста Крпач трпел закани и ако сето тоа е вистина тогаш ова Обвинителство требало да направи записник. Ние бараме тој записник да ни го достават за да можеме да го склопиме мозаикот...
sud-krajot

ОЈО Скопје ја уважи жалбата на Макпетрол и ОИЛКО

Основното јавно обвинителство Скопје ја уважи жалбата на Макпетрол и ОИЛКО во делот на ослободување на банкарските сметки. Како што информираат од Обвинителството по повод изјавената жалба од правните...

Најчитани вести