петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: пад

policija-lenta

Демирхисарец починал по пад од покрив

Четириесет и осум годишниот Б.М. од демирхисарско Ново село починал откако паднал од кровот на семејната куќа. Од полицијата информираат дека несреќата се случила вчера околу 18 часот кога Б.М. местејќи...
rabotnik skele

Работник почина по пад од скеле

Шеесетгодишен Кумановец починал како последица на пад од скеле во село Чојлија-скопско, соопшти денеска полицијата. Загинатиот идентификуван со иницијалите Л.Д. (60) од Куманово, паднал од скелето каде...
13259121

Падот на рејтингот на СДСМ доказ дека граѓаните не сакаат Тиранска платформа

Според анкетата на ИПИС, кај граѓаните расте довербата во ВМРО-ДПМНЕ и рејтингот на партијата е зголемен. За изборите во декември минатата година рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ  бил 25,5 отсто, додека, според...
воен

Десетина повредени при пад на руски воен авион

Меѓутоа, извори во руското Министерство за одбрана тврдат дека при падот на авионот од типот Ил-18 биле повредени 16 лица. Како што јави ТАСС, засега нема точни податоци ниту за бројот на лица кои се наоѓале...
отсто

Груевски: 168 илјади нови работни места за историски пад на невработеноста на 23,4%

Во продолжение следува интегрален текст од објавата на Груевски. Ова се должи на добрата бизнис клима, политиката на привлекување на странски инвестиции, поддршката на домашното стопанство… Дотолку...
нафта

Продолжува падот на цените на нафтата

На лондонската берза минатата седмица цените паднаа за речиси два отсто на 44,75 долари за барел. На американската берза пак падот изнесуваше 1,5 отсто на 43,3 долари за барел. По пребродувањето на почетниот...
110202270

Со датумот за почетокот на Брегзит, нов пад на фунтата

Фунтата се намали за еден отсто во однос на американскиот долар и кон заедничката европска валута- еврото. За една британска фунта сега се потребни 1,28 долари и 1,14 евра, што е најнизок курс кон американската...
Навивач падна од горна трибина на стадион - мина со полесни повреди

ВИДЕО: Страшно – навивач падна од горна трибина на стадион

Сепак, овој пат од Аргентина ни пристигна сосема поинаква вест поврзана со навивач, односно за фан на третолигашот Хувентуд Антониана кој додека го бодрел својот омилен клуб, паднал од горната трибина...
soncevo

Денес и утре сончево време, од четврток пад на температурите

Сончево време со слаб до умерен североисточен ветер во поголемиот дел од земјава, најавуваат од УХМР. Според метеоролозите, во текот на денешниот ден се очекува во северните делови и на планините попладне...
Нoви детали за двојното убиство во Козле

ТРАГЕДИЈА: Почина малолетно девојче по пад од скутер

Во битолско почина малолетно девојче откако претходно паднало од скутер. Битолската полиција рано утринава била известена дека во близина на фудбалското игралиште во селото Долно Српци е забележано...
ekonomija

Пад на економијата поради неповолната политичка состојба

Неповолната политичка ситуација во земјава удри по економијата. Статистиката покажа пад на извозот и увозот за првите четири месеци од годинава. Во периодот од јануари до април годинава, трговската...
ffm-500

Македонија со пад од две места на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација падна две места на најновата ранг листа што денеска ја објави на Светската фудбалска асоцијација – ФИФА. „Црвено-жолтите“ на неполн месец пред почетокот...
453245_sladjana-milosevic_ff

Слаѓана Милошевиќ е тешко повредена

Пејачката Слаѓана Милошевиќ во петокот спрема саботата, при пад се здобила со тешки повреди на градната коска, зглобовите, рацете, а има и згмечување на внатрешните органи. По тој повод се огласи и нејзиниот...
avion

Двајца загинати при пад на мал авион во Грција

Две лица го загубија животот при прад на мал авион во Грција. Грчките медиуми јавија дека леталото се урнало непосредно по полетувањето од аеродромот во Спарта. Според очевидци, по полетувањето авионот...
motorKrsh

Моторциклист во прилепско паднал од мотор и починал

На 04.07.2014 година во 10,30 часот на стариот пат Прилеп-Дервен-Велес, на м.в.„Зидина“ се случила сообраќајна незгода во која Рафет Р.(1953) од Прилеп, управувајќи моторцикл „Јава“ без рег.табличка, изгубил...

Најчитани вести