среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 43

Tag Archives: петок

температура

Од петок дневните температури над нулата

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во петок ќе дува и умерен ветер од јужен правец, а максималните температури насекаде ќе бидат позитивни. Кон крајот на денот и во сабота...
dfgdegdfgd

Што значи црната месечина?

Изразот „Црна месечина“ има неколку дефиниции, но најпознатата вели дека тоа е втора млада месечина во ист календарски месец. Оваа појава е слична како „Сина месечина“, односно кога ќе се јави втора...
Твој ден за шопинг во „Капитол мол“ в петок

Твој ден за шопинг во „Капитол мол“ в петок

Капитол Мол уште еднаш одлучи пријатно да ги изненади своите посетители на 26 јуни 2015. Имено, за крај на одбележување на  месецот на потрошувачите, овој петок ги поканува сите да дојдат на шопинг со одлични...
download (2)

Петокот пред Велигден неработен за православните

Согласно Законот за празниците Велики Петок (18 април), петокот пред Велигден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед – соопштија од Министерството за труд и социјална политика  
zimskikokteli

Пет одлични зимски коктели

Шарени, весели, големи коктели се асоцијација топло лето и немирни бранови, но има и коктели кои се одлични за студените зимски ноќи, вкусни, топли и ароматични. Што се спуштат температурите како да забораваме...
posnasalata

Посно мени денеска во Нетпрес: Салата со туна и макарони и салама со смокви

Денеска во Нетпрес се готви посно, на менито се салата со макарони и туна и слатка салама со смокви локум. Потребно: 1/ 2 пакетче ситни макарони без јајца 1 пакетче зеленчук златна мешавина 2 конзерви сецкана...

Најчитани вести