среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: плажа

portugalija avion

Португалија – мал авион принудно слета на плажа двајца загинаа

Маж и дете загинаа кога мал авион принудно слета на една португалска плажа во средата, пренесува BBC. Локалните медиуми јавуваат дека инцидентот се случил во Кпариса во областа Алмада, југозападно од...
Pedocin-5

Последната плажа во Европа раздвоена за мажи и жени

Плажа во Трст, стара 114 години, е своевидна институција која се претставува како последната плажа во Европа на којашто мажите и жените се капат одвоено, иако, како што се чини, на задоволство на двата...
tramp podzinat

Едноделен костим за капање со ликот на Трамп наскоро на плажите

Компанија од американската сојузна држава Калифорнија предизвика бурни реакции откако произведе едноделен костим за капење со фотографија на ликот на американскиот претседател Доналд Трамп како...
beachrunoh16

И ова лето Македонија ќе трча на плажа

Акцијата Прв до врв и ова лето продолжува со платформата We run Macedonia (Ја трчаме Македонија) преку серијата трки Beach run на пет локации покрај вода низ Македонија. Станува збор за пет трки на пет километри...
кокаин

На плажа во Англија пронајдени 360 килограми кокаин

Кесите и торбите со кокаин се пронајдени на плажата Хоптон во Норфолк  и на уште една плажа северно од Хоптон  информираше британската полиција. Веднаш по пронаоѓањето полицијата отворила истрага...
plaza

ФОТО+ВИДЕО: Ова е најубавата плажа на светот!

Ова дефинитивно е најубавата плажа во светот, каде природата создала ѕвездено небо на самиот брег.Овој природен феномен се слуува на остовото Vaadhoo Island на Малдивите на моменти се појавуваат искри од...
Aктивисти на СДСМ удрија по Шекеринска: „Револуција“ не се прави на плажа

Aктивисти на СДСМ удрија по Шекеринска: „Револуција“ не се прави на плажа

Објавените фотографии на кои се гледа како потпретседателката Радмила Шекеринска ужива на грчките плажи, придизвикаа лавина реакции од видни поддржувачи на опозицијата. Тие разочарано коментираат...
Република: Eксклузивни фотографии од Шекеринска на плажа во Грција

Република: Eксклузивни фотографии од Шекеринска на плажа во Грција (ФОТО)

До редакцијата на „Република“ пристигнале фотографии сликани во местото Сивота на Јонско море на кои се гледа заменик претседателот на СДСМ, Радмила Шекеринска како се сонча на плажа. Таа била одмор...
Со автомобил влета на плажа на Халкидики

Со автомобил влета на плажа на Халкидики (ВИДЕО)

Жена со автомобил влетала среде плажа на Халкидики во Грција и завршила во морето. Возилото било со романски регистарски ознаки. Несреќата се случила на грчкиот остров Амуљани, а според информациите...
Лагуна, центар со прва женска плажа во Чеченија

Лагуна, центар со прва женска плажа во Чеченија

Првата плажа наменета за жени и тоа во претежно муслиманскиот регион на Русијачера беше свечено отворена од страна на чеченските власти. Оваа плажа, направена на периферијата на главниот град на руската...
odmor

ФОТО: Се шокирала кога видела кој се сонча до неа во Охрид

Девојката која уредно и прописно се намачкала со крема за сончање не очекувала да го види ова на плажите во Охрид. Како што пишува Вистина, таа се свртела до неа и видела како лежи госпоѓа со гаќи преку...
plaza-zabava

ВИДЕО: Ова е најголема забава на плажа

Најголемата забава на плажа годинава се одржа на бреговите во Португалија. Околу 75.000 луѓе биле присутни и уживале во сонцето и музиката на дводневната забава на плажата Figueira da Foz. Публиката уживала цели...
Мечка на плажа во Радожда

ФОТО: Мечката кај Радожда била повредена

Вчера околу 13,50 часот пријавено е дека на плажата пред автокампот „Треска“ во Струга дошла мечка која била повредена во пределот на предната лева нога. Мечка на плажа во Радожда Од страна на полициски...
Мечка на плажа во Радожда

ФОТО: Мечка на плажа во Радожда

Оние што денес одмараа на плажа имаа можност да забележат еден сосема необичен турист. Покрај ретките туристи и една мечка на плажа го помина денот и се разлади од пеколните горештини. Мечка на плажа...
Се отвори првата ,,Библиотека на плажа” во Дојран

Се отвори првата ,,Библиотека на плажа” во Дојран

Официјално се отвори првата ,,Библиотека на плажа” на Градската плажа во Дојран. Пред присутните новинари и посетителите, градоначалникот на Општина Дојран, Борче Стамов, кој го поздрави проектот и...

Најчитани вести