вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: плетвар

плетвар

ФОТО: Гори возило на Плетвар

Од МВР за Курир велат кај нив од страна на противпожарната екипа е пријавено во 9:55 часот дека е опожарено возило  на патот Градско-Прилеп во близина на ресторанот „Че“. Нивни екипи се упатени на местото,...
плетвар

Забрана за камиони на Плетвар

Забраната е воведена во 10:30 часот.
Блокиран патот Прилеп- Ресен

Забрана за сообраќај на камиони на Плетвар

Повторно се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, забраната стапува од 15:10 часот.

Превртен камион на Плетвар – Брза помош не може да пренесе дете во Скопје

Поради превртен камион бетонерка на Плетвар има огромни колони на патот Прилеп – Росоман. Во место стои и возило на Брза помош од Битола, кое треба да превезе дете со внатрешно крварење во Скопје, јавува...

Отежнат сообраќајот на Плетвар и Берово-Кочани поради снежни врнежи

Сообраќајот на патните правци Градско – Прилеп преку Плетвар и Берово – Кочани се одвива отежнато поради врнежи од снег, кој се задржува на коловозот и предизвикува појава на голомразица. АМСМ...
Вечерва возете внимателно: Маглата ја намали видливоста на 50 метри

Намалена видливоста на Плетвар и Тетово

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката се одвива тековно, наместа по влажни коловози. Намалена видливост поради магла: Тетово, Плетвар. Во клисурите и усеците можни...

Членовите на „Солзи и смеа“ имале сообраќајка на Плетвар

Членовите на театарската група Солза и смеа, викендов имаа сообраќајна незгода на Плетвар, објави битолската телевизија Тера. Во саботата на 21 декември нешто после 11 часот, на пат за Скопје, на планинскиот...

Најчитани вести