четврток, 8 декември 2016  |  Вести денес: 0

Tag Archives: плетвар

kamioni-na-pat-sneg_2

Превртен камион на Плетвар – Брза помош не може да пренесе дете во Скопје

Поради превртен камион бетонерка на Плетвар има огромни колони на патот Прилеп – Росоман. Во место стои и возило на Брза помош од Битола, кое треба да превезе дете со внатрешно крварење во Скопје, јавува...
sneg

Отежнат сообраќајот на Плетвар и Берово-Кочани поради снежни врнежи

Сообраќајот на патните правци Градско – Прилеп преку Плетвар и Берово – Кочани се одвива отежнато поради врнежи од снег, кој се задржува на коловозот и предизвикува појава на голомразица. АМСМ...
Вечерва возете внимателно: Маглата ја намали видливоста на 50 метри

Намалена видливоста на Плетвар и Тетово

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката се одвива тековно, наместа по влажни коловози. Намалена видливост поради магла: Тетово, Плетвар. Во клисурите и усеците можни...
solzi i smea soob

Членовите на „Солзи и смеа“ имале сообраќајка на Плетвар

Членовите на театарската група Солза и смеа, викендов имаа сообраќајна незгода на Плетвар, објави битолската телевизија Тера. Во саботата на 21 декември нешто после 11 часот, на пат за Скопје, на планинскиот...