среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: ПМФЛ

shkendija

Шкендија подобра од Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

Екипата на Шкендија се покажа поподготвена на натпреварот кој во Тетово го одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот шампионат. Фудбалерите на Ќатип Османи...
skendija vardar

Дербито Шкендија – Вардар ја отвора новата сезона во ПМФЛ

Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар ќе биде отворена новата сезона во македонскиот фудбалски шампионат, односно Првата лига (ПМФЛ), одреди денешната ждрепка што се одржа во просториите на Фудбалската...
PMFL

“Црвено-црните” потфрлија со реализацијата, Шкендија го “разби” Работнички

Иако создадоа многу шанси, “црвено-црните” потфрлија во реализацијата, кои доста организирано се бранеа во текот на целиот меч. Ова е втор одличен резултат на Ренова во низа, откако пред само неколку...
Вардар на стадионот во Ѓорче Петров го торпедираше Младост Царев Двор со 6:0

Вардар и Шкендија доминираа во третото коло од ПМФЛ

“Вардарци” со шест ’парчиња’ ги почестија фудбалерите на Младост Царев Двор во Ѓорче Петров, а Шкендија со 0:3 го совлада Металург на стадионот “Борис Трајковски”. Шкупи направи изненадување...

Најчитани вести