сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Tag Archives: поевтинување

133243048

Бенизните и дизелот поевтинуваат за два денара

Новата малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 65 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 67 денари за литар. ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V) ќе се продава за 52, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1)...
bbbenzinnn

Поевтинуваат бензините и дизелот

Бензините поевтинуваат за 1,5 денари, дизелот за половина денар, одлучи денеска Регулторната комисија за енергетика. Според најновата одлука за малопродажните цени на нафтените деривати, цената на...
MAKEDONSKI-SUMI-2

Од денеска поевтинува буковото дрво во ЈП „Македонски шуми“

Од денеска, па до 30 септември сите заинтересирани граѓани од ЈП „Македонски шуми“ ќе можат да набават буково огревно дрво од прва класа поевтино за 10 отсто со паќање во готово, а лицата од социјално...
parno

Парното поевтинува за 4,69 отсто?

За 4,69 проценти пониска цена за парно греење од 1 август да плаќаат домаќинствата приклучени на системот на компанијата „Балкан енерџи груп“, а останатите нејзини потрошувачи за 16,6 проценти, предлага...
parno_15

Парното од август поевтинува за 10 отсто?

Цените на парното греење од 1 август ќе се намалат и се проценкува дека поевтинувањето не треба да биде помало од 10 отсто, пишува Дневник. Во Регулаторната комисија за енергетика компаниите што се занимаваат...
santorini_beaches

И покрај најавите, цените во Грција не се намалени

Грција и годинава останува хит туристичка дестинација за Македоците. Во однос на цените тие се исти како и лани, иако според одредени агенции имало благо зголемување на аранжманите во пред сезоната....
Benzin

Од полноќ бензините поевтинуваат, дизелот останува со иста цена

Бензините од полноќ поевтинуваат од половина до еден денар за литар, а цената  на дизелот ќе остане иста и во следните 14 дена, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Бензинот Еуросупер...

Најчитани вести