среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: пораз

133613315

Пораз на кошаркарите на Реал Мадрид во Атина

Во изедначен натпревар екипата на „Пао“ стигна до триумф, а најефикасен на дуелот беше Крис Синглетон со 21 поен. Резултати на синоќа одиграните дуели: Анадолу Ефес – Макаби 92:87, Панатинаикос – Реал...
мзт

Пораз на МЗТ Скопје и од Игокеа

Сино-белите постојано заостануваа зад противникот, но секогаш беа на достижна дистанца до него. Во финишот со тројката на Ксавиер Темс поведоа и со 61-58, но потоа противникот постигна неколку коша во...
Саутемптон

По поразот од Саутемптон : Клоп ги обвини судиите дека му помагале на Манчестер Јунајтед

Навивачите на Енфилд останаа разочарани, а исто така и менаџерот Јирген Клоп кој ги обвини судиите затоа што му помагаат на Манчестер Јунајтед. Противникот заслужено обезбеди пласман во финалето. Ние...
функција

Хилари Клинтон по поразот веќе никогаш нема да се кандидира за државна функција

Кампањата која што ја водеа двата претседателски кандидати, направи најголеми поделби во американското општество до сега. Мислам дека Хилати отсега ќе се занимава со давање помош на деца и семејства...
нелоски

Нелоски: Заев да го признае поразот

Јас како млад човек верувам дека во оваа зграда има луѓе кои што веруваат во себе и во демократијата, луѓе кои што ќе бидат пример за сите млади луѓе, пример кои што не дозволил некои на зелена маса да...
фби

Хилари го обвинува ФБИ за нејзиниот политички пораз

На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на приватниот сервер на Клинтон за испраќање и примање службени мејлови, иако во јули ФБИ и Коми објавија...
slobodan-bogoevski

Криминалци како надеж за спас на Заев од изборниот пораз

Аболицираниот криминалец Зоран Заев нема никаков кредибилитет меѓу народот и на неговите ветувања се гледа како на уште една лага во низата со кои СДСМ со години ги манипулира граѓаните. Впрочем и...
Мареј поразен во Вашингтон уште во првото коло

Мареј загуби од 53-от светски рекет Тејмураз Габашвили

Првото коло за Британецот беше и последно, откако Мареј загуби од 53-от светски рекет Тејмураз Габашвили од Русија. Третиот светски рекет го загуби првиот сет со 6-4, но го доби вториот со идентичен резултат....
islamska-drzava-afrika-somalija

Исламска држава нападната и поразена во Африка

Исламска држава нападната и поразена во Африка, кога денеска сомалиските сили и војските на Африканскиот сојуз успеале да го освојат бастионот на исламистите – „Ал Шебаб“, објави АФП, пренесува...
zaev_zaev

Груевски: Заев бега од народот, знае дека ќе загуби со најголем пораз во историјата на СДСМ

Заев се плаши од избори. Тој знае дека на наредните избори ќе доживее тешко фијаско,  дека ќе го доживее најголемиот пораз СДСМ досега. Ни договор сака да постигне, ниту избори сака да има. Ова го истакна...
zaevvvv

„Република“: Поразот кој Заев ќе го доживее на изборите ќе биде најсилната политичка бомба

Најголемата бомба која ќе му ја испорача народот на Зоран Заев се изборите. Граѓаните демократски, на единствениот демократски начин кој постои и кој е прифатен секаде во светот, а тоа се изборите,...
DAVID LUIZ PRV SE IZVINI

Давид Луиз прв се извини за срамниот пораз

Заменик капитенот на Бразил, Давид Луиз прв собра храброст да се извини за срамниот пораз, но и да признае дека Германија сосема заслужено има обезбедено пласман во финалниот натпревр. „Не знам што...
KASILJAS JAS SUM VINOVEN

Касиљас: Јас сум виновен за срамниот пораз

Дека е вистински капитен, Икер Касиљас покажа и со изјавата дека кај него треба да се бара вината за срамниот пораз кој репрезентацијата на Шпанија го доживеа во дуелот против селекцијата на Холандија. „Време...
g_vmro-dpmne-4

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев се сами одговорни за поразот од 200 илјади гласа

Поразот од над 200 илјади гласа разлика не е вина ниту на ВМРО-ДПМНЕ, ниту на граѓаните. Одговорноста за поразот на СДСМ треба да си го сноси Зоран Заев и неговото раководство кое и понатаму продолжува...
RONALDO GO POFALI

Роналдо го пофали Атлетико (М) и му најави пораз

И покрај незгодната повреда кој ја заработи на последниот првенствен дуел против Ваљадолид, најголемата ѕвезда во дресот на Реал (М), Кристијано Роналдо потврди дека ќе биде во комбинација за финалниот...

Најчитани вести