четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: повреда

tom 01

Том Круз повреден на снимањето на новата „Невозможна мисија“ (ВИДЕО и ФОТО)

Славниот холивудски актер Том Круз се повредил во текот на изведување акробатка сцена во Лондон на снимањето на шестото продолжение на акцискиот трилер „Невозможна мисија“, пренесе американскиот...
poлliciska lenta

Кранист повреди колега во кругот на фабрика

Триесет идвегодишен работник во фабриката ФЗЦ „11-ти Октомври“ е повреден кога негов колега управувајќи кран, не го забележал и му ги притиснал нозете. Полицијата соопшти дека настанот се случил вчера...
zlatan ibrahimovic povreda

Ибрахимовиќ вон терените најмалку седум месеци

Шведскиот фудбалски интернационалец Златан Ибрахимовиќ е принуден да отсуствува од терените најмалку седум месеци, откако во реваншот во четврфиналето од Лигата на Европа против белгиски Андерлехт...
133243048

Повредени двајца тетовци со нож

Според неговите податоци И.К.(26) се здобил со неколку убоди со нож во вратот и грбот додека  И.К.(30) исто така со остар предмет задобил повреди на десната рака и вратот. Двајцата повредени со возило на...
тетовец

Тетовец повреден со нож

Како што соопшти МВР, вчера во 22:45 часот во СВР Тетово, повредениот пријавил дека истиот ден околу 20 часот, по кратка расправија, физички бил нападнат од двајца четиринаесетгодишни малолетници. Истите...
багер

Тешко поврдеден прилепчанец од багер

Прилепчанецот Ф.М.(1974) синоќа во 21:00 часот пријавил во полициската станица во Охрид дека на 06.10.2016 година во 15:30 часот во близина на бензиска пумпа додека бил паркиран со возило Лада Нива од спротивната...
Vladislav Fokin Andrej Antonov Marek Viedenský

Избегната трагедија на хокеарски натпревар во Словачка

За време на еден напад на Слован дојде до дуел помеѓу Ладијлав Наѓ и Виталиј Ситников. Наѓ, играч на Слован, притоа ја загуби рамнотежата и задниот дел од клизалката го потфати Ситников по вратот. Во...
Луис Гаридо заработи тешка повреда на ногата - го очекува подолга пауза

ВИДЕО: Гаридо заработи тешка повреда – го очекува подолга пауза

Гаридо се судри со еден противнички фудбалер, а главниот судија во прв момент покажа покажа прекршок за Мексико. Кога тој, а и другите фудбалери видоа што се случува, се фатија за глава и дојде до паника...
stepancic

Степанчиќ се повреди – го пропушта ЕП ?!

Степанчиќ при еден дуел како покосен падна на паркетот и со болна гримаса беше изнесен од теренот, а лекарите велат дека му настрадале предните вкрстени лигаменти и дека тој ќе мора да го пропушти Европското...
Стоилов засега нема да оди под нож - ќе се обиде со терапија

Можно е Стоилов да ја избегне операцијата – лекарите ќе се обидат со терапија

Проблематичната повреда на Стојанче Стоилов е потврдена. Пикерот на Вардар и на македонската репрезентација беше во Загреб на дополнително тестирање кое што само ја установи првичната дијагноза.Стоилов...
Меси ќе биде "како нов" за Ел Класико

Меси ќе биде “како нов” за Ел Класико

Причина за тоа се информациите од лекарскиот табор кои велат дека рехабилитацијата на Меси оди побрзо од планираното и тој ќе биде подготвен и здрав на десетина дена пред големото дерби против Реал...
Роуз заработи нова повреда - овој пат на лицето

По којзнае кој пат – Дерик Роуз се повреди

Тој беше удрен со лакт. Не ја знаеме сериозноста на повредата, но се надевам ќе биде добро. Знам дека тој е цврст, но ова беше една од тие ситуации кога на тренинг сите одат на топка силно. Не знам кој го...
Шарапова се врати и веднаш заработи нова повреда

Шарапова се повреди на својот кам-бек

По двомесечната пауза, Шарапова настапи на турнирот во Вуан, Кина, но беше принудена да го предаде мечот од првото коло против Струцова поради нова повреда, овојпат на раката. Претходно, Шарапова беше...
Фирмино е најновото име на болничката листа во Ливерпул

Повредата на Фирмино му создава дополнителни главоболки на Роџерс

Покрај страшната играчка криза во која се наоѓа Ливерпул, која во средата можеше да резултира и со Куп-елиминација од четвртолигашот Карлајл, и играчкиот ростер не е најсјаен. Џордан Хендерсон, Кристијан...
Делија зададе удар и си ја скрши ногата

ВИДЕО: Делија зададе удар и си ја скрши ногата

Но, борбата продолжи откако судијата и Тибура не забележале дека Делија падна на подот со скршена нога. Судијата и Полјакот не беа веднаш свесни што се случило, па Тибура дури и скокна врз противникот...

Најчитани вести