вторник, 6 декември 2016  |  Вести денес: 69

Tag Archives: повредени

лица

Во 33 сообраќајки повредени 23 лица за време на викендот во Скопје

Од нив, потешко е повреден еден пешак во една сообраќајна незгода, а полесно се повредени 22 лица во 15 сообраќајки. Од вкупно 33 сообраќајки кои се случиле изминатите три дена, материјална штета е причинета...
деца

Деца повредени во сообраќајки во Тетово

-Од ударот детето добило телесни повреди и со истото возило пренесено е во тетовската клиничка болница, укажана му е лекарска помош и пуштено е на домашно лекување. Се утврдува причината и се друго поврзано...
тетово

Сообраќајка на автопатот Тетово-Гостивар, повредени се петмина

Во несреќата учествувале „Опел тигра“ со велешки регистерски таблици управувано од 28-годишната велешанка З.З, кое поради дефект необезбедено било запрено на дел од едната коловозна лента, товарно...
штета

Еден потешко, а 20 полесно повредени во сообраќајки изминатиот викенд во Скопје

Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди. Во петокот се случиле 16 сообраќајни незгоди од кои во седум со полесни повреди се здобиле осум лица, а девет незгоди биле со причинета материјална...
повредени

Осум повредени во собраќајки низ Скопје

Како што информира СВР, сообраќајната полиција санкционирала двајца возачи кои возеле под дејство на алкохол, тројца возачи кои поминале на црвено светло, како и шест возачи кои го управувале возилото...
италија

МНР: Нема повредени македонски граѓани од земјотресите во Италија

Министерството за надворешни работи ги повика сите заинтересирани за прашањата поврзани со безбедноста на македонските граѓани кои во моментот се наоѓаат во Италија, да се обратат на дежурните телефони...
сообраќајка

Сообраќајка на пет возила, седум лица повредени

МВР денеска соопшти дека се судриле патничко моторно возило „Мазда“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.Р. (63) од Прилеп, патничко моторно возило „Опел Фронтера“ со велешки регистарски...
soobrakajki-3

Осум сообраќајни незгоди во Скопје, девет лица повредени

Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден сообраќајната полиција санкционирала двајца возачи кои возеле под дејство на алкохол и се исклучени од сообраќај, четворица не...
Татко и син тешко повредени во сообраќајка во Автокоманда

Татко и син тешко повредени во сообраќајка во Автокоманда

Во страотна сообраќајка која се случи синоќа на бензинската „Макпетрол“ во Автокоманда тешко повредени се татко и син 24-годишниот А.П управувајќи со автомобил „Голф“ изгубил контрола по што влетал...
vo-10-soobrakjajki-povredeni-8-lica

Во 10 сообраќајки, повредени 8 лица

Во 10 сообраќајки на подрачјето на град Скопје во текот на изминатите 24 часа, повредени се 8 лица. Од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 10 сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица...
Авганистан: Во бомбашки напад на Парламентот повредени 18 цивили

ВИДЕО/ФОТО: Бомбашки напад во авганистанскиот парламент

Силна експлозија денеска го потресе парламентот во авганистанскиот главен град Кабул за време на седница. По експлозијата следела пукотница во која се повредени 18 цивили, изјави портпаролот на министерството...
Се преврте автобус во Србија - девојка почина, а 80 лица се повредени

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Се преврте автобус во Србија – девојка почина, 80 повредени

Едно лице загина, а над 60 се повредени во сообраќајна несреќа, што утринава, околу 04.10 часот, се случи  кај Бубањ Поток, на автопатот Ниш – Белград. До несреќата дошло кога туристички автобус ја пробил...
zemjotres

Во силниот земјотрес повредени 120 лица

Сто и дваесет лица се повредени во вчерашниот земјотрес со јачин аод шест степени според Рихтеровата скала кој ја потресе северна Калифорнија. Како последица на земјотресот избиле повеќе пожари, оштетени...
avtobus500

Четири жени потешко повредени во судирот на двата автобуси

Четири жени од Крушево се потешко повредени во вчерашната сообраќајна несреќа која се случи при судир на два автобуси на патот Битола-Демир Хисар во близина на местото викано Бели Мост. Во сообраќајната...
sssssssssssss

Три лица повредени во сообраќајката кај Штип

Во несреќата која се случи на магистралниот пат Свети Николе-Штип се повредени три лица.Сите се пренесени во клиничката болница во Штип. Според првичните информации се работи за директен судир на две...

Најчитани вести