петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 41

Tag Archives: правци

правци

Забранет сообраќајот за камиони на неколку патни правци

Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи од ЈП Македонијапат.  Поради ниски температури...
Груевски: Работиме на сите најважни регионални правци во западна Македонија, фото: МИА

Груевски: Работиме на сите најважни регионални правци во западна Македонија

Работиме на сите најважни регионални правци во западна Македонија. Ако на тоа се додаде фактот дека во изминатите години имаме направено и реконструирано преку 70 локални патни правци во општините...
Прекин на сообраќајот  на патот Кичево–Охрид

Утре во прекин сообраќајот на два патни правци

Поради изведување на градежни работи утре во прекин ќе биде сообраќајот на патните правци Кичево-Охрид и Кривогаштани-Крушеани. На патниот правец А2 Кичево-Охрид, кај месноста Лавчанско речиште, сообраќајот...
na-koi-patni-pravci-se-grad

На кои патни правци се гради?

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација....

Најчитани вести