среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: прекин

struja dalnovodi

Утре претпладне без струја делови од Волково, Кисела Вода и Аеродром

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека во вторник, 18.07.2017 година, поради закажани технички зафати, следните корисниците ќе останат без електрична енергија и тоа: Од 09:00 до 11:00 часот, корисниците на дел...
struja

Без струја утре делови од Драчево, Автокоманда и Сарај

ЕВН Македонија извести дека поради технички зафати во електро-мрежата во петокот, без електрична енергија ќе останат: од 08:30 до 10:00 часот, корисниците од местото викано Три Круши во село Драчево, (Општина...
bez-voda

Без вода дел од Аеродром и Бутел

Без вода во четвтро од 6,30 часот ќе останат корисниците од улицата „Цветан Димов“, а со намален притисок ќе бидат улицата Серава и Гинекологија Чаир во општина Чаир. Како што соопштија од Регионалниот...
09072014194237_струја.1

Делови од Кисела Вода, Центар и Ѓорче Петров утре без струја

Корисниците на дел од улицата „Милан Мијалковиќ“ во општина Кисела Вода и тоа објектите со број 51, 53, 55 и 55, а утре од 8:30 до 11 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 9 до 11 часот, без...
most

Неколкучасовен прекин на патот Маврово – Дебар кај Рајчица

Јавното претпријатие „Македонија пат“ соопшти дека денеска од 13 до 17 часот во прекин ќе биде сообраќајот на патот Маврово – Дебар на потегот од село Рајчица до Дебар. Причина за прекинот е изведување...
Ќе се гради пруга од Кичево до Лин

Железничкиот сообраќај ќе се нормализира од полноќ

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ ќе се нормализира откако претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања вечерва на средба со ресорниот...
struja-29

Неколку населби во скопско утре без струја

Корисниците од селото Горни Крушопек утре од 9:30 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 6:20 до 7:30 часот без струја ќе бидат и корисниците од селата Мршевци, Грушино, Бујковци, Бучинци...
без струја

Повеќе делови на Скопје утре без струја

  Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради закажани технички зафати. Без електрична енергија утре од 12 до 14 часот ќе бидат дел од корисниците од...
struja-650x394

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Без струја утре во периодот од 06:30 до 08:00 часот ќе останат корисниците од улица „Владимир Комаров“ број 8 и дел од зграда на улица „Владимир Комаров“ број 12, во општина Аеродром. Како што соопшти Регионалниот...
09072014194237_струја.1

Без струја делови од Ѓорче Петров и Карпош

Од 9:30 до 12:30 часот денеска без струја ќе бидат корисниците од Ново Село во општина Ѓорче Петров, а од 9 до 15 часот дел од корисниците од улицата „Хелсинки“ во општина Карпош. Во периодот од 9 до 14 часот...
izgradba-pat

Времен прекин на сообраќајот на патот Мелнички мост – Дебар

Поради асфалтирање во среда и во четврток патниот правец Мелнички мост – Дебар ќе биде затворен во двата правци во периодот од 13 до 17 часот, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. На останатите државни...
struja dalekovod

Неколку скопски населби и села во петок без струја

Дел од корисниците од улицата „Благоја Паровиќ“ во општина Чаир утре од 9 до 12 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 8:30 до 15 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од улицата...
struja

Утре без струја улици во повеќе скопски општини

По добиеното известување од ЕВН Македонија АД, РЦУК на Град Скопје ги известува граѓаните дека поради технички зафати во електро-мрежата на ден 19 ааприл (четврток), без електрична енергија ќе останат: од...
132805623

Неколкучасовен прекин на сообраќајот Маврово-Дебар

Прекинот ќе трае од  13:00 до 17:00 часот. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.
133628443

Дел од населбата Лисиче утре без вода

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради дефект на водоводна цевка на булеварот „АСНОМ“ бр. 150 во населбата Лисиче. Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Најчитани вести