петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Tag Archives: раскажување

132324935

Со „Бајки од Македонија“ одбележан Светскиот ден на раскажувањето сказни

Движењето за поддршка на креативноста Иво Лауренчиќ – „Браво сине“ и издавачката куќа „Арс Ламина“, во чие издание е едицијата, на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ и донираа 40 комплети...

Најчитани вести