сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: распоред

avtobus

Во недела изменет сообраќаен режим на автобусите на ЈСП поради Скопскиот маратон

Во недела во периодот од 7 до 14 часот поради одржување на манифестацијата „Скопски маратон“ ќе има изменет режим на автобуските линии на Јавниот градски превоз. ЈСП денеска информира дека промените...
„јане сандански“

Натпревари во СЦ „Јане Сандански“ оваа недела

Машкиот ракометен тим на Вардар во сабота (11.02.2017) од 17:30 часот, ќе се сретне со тимот на ППД Загреб. Натпреварот е од Лигата на шампионите.   Во недела (12.02.2017) македонскиот шампион во кошарка МЗТ Скопје...
распоредот

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија,...

Најчитани вести