петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Tag Archives: разбојништво

mkd-327095-640x425

Разбојник совладан од граѓанин на пазар во Скопје

Разбојникот на еден од градските пазари во Скопје, нападнал осумдесет годишна жена обидувајќи се да ѝ го одземе паричникот. При тоа, осомничениот ја турнал оштетената и ја влечел по бетонот, по што се...
132324935

Разбојништво во скопски маркет

Како што соопшти полицијата, разбојникот ја нападнал касиерката по што реагирало обезбедувањето, пријавувајќи го случајот. Полициските службеници веднаш излегле на местото на настанот и го привеле...
малолетник

Приведен малолетник по извршено разбојништво во обложувалница во Тетово

Според неговите податоци малолетникот со шал на лицето, капа на главата и плетени нараквици на рацете, влегол во обложувалницата и заканувајќи се со кујнски нож ја натерал вработената К.С.(30) од фиоката...
pistol

Разбојништво во скопски маркет: Украдени 50.000 денари

Синоќа околу 23.43 часот во Скопје на ул. „Павле Илиќ“ во маркет сопственост на А.А. (58) од Скопје, две непознати маскирани лица, од кои едното вооружено со пиштол непозната марка,  извршиле разбојништво...
policija-10

Драма среде бел ден во Трговскиот центар „Бисер”

Вистинска драма се одвивала вчера среде бел ден во Трговскиот центар „Бисер“, на булеварот Јане Сандански во Скопје. Како што денеска соопштува полицијата, засега непознат маскиран разбојник вчера...
policija-10

Хорор за малолетник на булеварот „Видое Смилевски Бато”

Малолетник се соочил со хорор синоќа во 22 часот и 30 минути, на булеварот Видое Смилевски Бато. На паркинг од страна на неколку засега непознати лица, му било извршено разбојништво на 17 годишен малолетник....
pistol-8-

Од казино во Струга украдени 520.000 денари

Со околу 520.000 денари си заминале две лица од казиното „Астра Клуб“ во Струга. Како што информира МВР, денес во раните утрински часови, односно околу 03,30 часот во Струга, на ул.„Кеј Борис Кидрич“ поточно...
canta

Старица од Куманово ограбена додека чекала лифт

Старица од Куманово била ограбена додека чекала лифт. Како што јавува МВР, вчера во 10.40 часот во СВР Куманово, 73- годишната Ј.М. од Куманово  пријавила дека во 09.45 часот додека чекала да влезе во лифт од...
pistol-8-

Разбојништво во скопско Трубарево

Две лица со закана со пиштол извршиле разбојништво во тобако во скопско Трубарево. Како што соопшти МВР, вчера во 22.55 часот во Скопје на ул. „Козле“бб, во тобако сопственост на З.Р. (46) од село Трубарево,...
canta

Жена ограбена на дрзок начин, крадецот и’ ја испразнил и картичката

Поденесена е кривична пријава против А.А. (22) поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела: „тешка кражба“ и „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“. Како...
razbojnistvos

Осумдесет и четири годишен пензионер спречил да го ограбат него и неговата бабичка

Вчера во 15,45 часот во ЕИК-Скопје, М.Ч.(75) од Скопје, пријавила дека истиот ден, додека се враќала дома со својот сопруг Т.Ч.(84), во влезот на зградата на бул.„Партизански Одреди“, две непознати лица со употреба...
vrzani-race

Хорор во тетовско Беловиште: Ја врзале, ја претепале и ја ограбиле

Вистински хорор доживеала 64-годишна жителка на тетовското село Беловиште. Како што информира МВР, утрово околу 02.50 часот две непознати маскирани лица влегле во куќата на Љ.Б. (64) и извршиле разбојништво...
kradec

Гостивар: Додека го средувал дворот, му провалиле во куќата

Вчера во 13.10 часот во полицијата во Гостивар Д.К. (41) од Гостивар пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот, додека го средувал дворот, забележал дека некој се движи на горниот кат од куќата. Како што информира...
boks

Ја удрил со тупаница и и’ го украл телефонот

Скопјанка биле нападната додека се шетала со нејзината внука, а напаѓачот и го одзел телефонот. Вчера околу 17.30 часот во Скопје  на ул. „Виничка“, М.А. пријавила дека, додека се движела  нејзината внука, ...
razbojnistvos

Среде бел ден ограбени сопружници во Долно Лисиче

Двајца сопружници од скопско Долно Лисиче во вторникот преживеале вистински хорор. Како што информира МВР, вчера околу 12,15 часот во полициската станица Аеродром, Б.Ѓ. (74) од село Долно  Лисиче-Скопје,...

Најчитани вести