недела, 28 мај 2017  |  Вести денес: 2

Tag Archives: реал мадрид

ronaldo

Реал и Барса со по четири голови во противничките мрежи

Фудбалерите на Реал Мадрид направија уше еден исчекор кој освојувањето на титулата во шпанското првенство совладувајќи ја Севилја во 37-то коло со 4:1 (2:0) на домашен терен, а идентична победа кај Лас Паламас...
messi i neymar

Продолжува мртвата трка меѓу Барса и Реал со убедливи победи

Во 36-то коло од шпанската Примера продолжи мртвата трка за врвот меѓу Барселона и Реал Мадрид, кои со по четири голови ги совладаа во саботата своите противници. По два погодоци за Реал уште во првото...
133613315

Пораз на кошаркарите на Реал Мадрид во Атина

Во изедначен натпревар екипата на „Пао“ стигна до триумф, а најефикасен на дуелот беше Крис Синглетон со 21 поен. Резултати на синоќа одиграните дуели: Анадолу Ефес – Макаби 92:87, Панатинаикос – Реал...
133606821

Реал Мадрид се врати на првото место во Примера

Бетис поведе по грешката на голманот на Реал, Кејлор Навас, кој си постигна автогол во 25.минута. Во 41.минута Кристијано Роналдо изедначи, а победата на „кралскиот клуб“ ја донесе Серхио Рамос во 81.минута. Резултати...
евролигата

Реал Мадрид нов лидер во Евролигата

Тоа беше и единствениот триумф на гостинските тимови на трите натпревари одиграни вчера во Евролигата. На преостанатите два победи славеа домаќините. Во Милано составот на Армани со 99:83 го совлада...
олимпијакос

Порази на Реал Мадрид и на Олимпијакос во кошаркарската Евролига

Во Белград, Црвена Звезда на Реал Мадрид во ниту една четвртина не му дозволи да постигне повеќе од 20 поени и предводена од капитенот Марко Симоновиќ стигна до триумф. Во слична ситуација беше и Олимпијакос,...
олимпијакос

Реал Мадрид и Олимпијакос со деветти триумф во Евролигата

Резултати: Уникс Казан – Галатасарај 73:60, Анадолу Ефес – Жалгирис 71:84, Олимпијакос – Црвена звезда 73:65 и Реал Мадрид – Бамберг 95:72. Другите четири натпревари од ова коло се играат вечер: Фенербахче –...
фенербахче

Победи за Реал Мадрид и Фенерахче во Евролигата

Нив можат да им се приклучат Басконија и Дарушафака, доколку победата на вечерашните дуели. Реал Мадрид на домашен терен беше поуспешен од Уникс Казан, додека Фенербахче победи како гостин кај Армани...
бејл

Бејл стана најплатен фудбалер на Реал Мадрид

Бејл се обврза да остане во Реал до 2022 година, а Флорентино Перез му ја зголеми седмичната плата која сега изнесува 350 илјади фунти. Со оваа сума, велшкиот интернационалец го надмина најдобриот играч...
benitez razocaran

Фудбалерите на Реал и дефинитивно не го “мирисаат” Бенитез

Кристијано Роналдо имаше жестока реакција кон Бенитез, Герет Бејл одби да ги послуша неговите совети на дуелот со Вилјареал, а потоа “кралевите” не поканиле ниту еден член на стручниот штаб за...
Раул Гонзалес ја најави својата пензија

Легендата на шпанскиот фудбал ја најави својата пензија: Време е да кажам збогум

Најава за одлуката на Раул дојде уште пред два дена, а синоќа самиот тој ја потврди информацијата. Како образложение за својата одлука ги наведе неможноста да го следи високото темпо поради својата...
Нерешениот епилог на дуелот помеѓу Спортинг Хихон и Реал Мадрид беше кобна за еден англиски обложувач

Англиски обложувач долго време ќе го памети дуелот помеѓу Спортинг Хихон и Реал Мадрид

Сепак, еден англиски обложувач и тоа како ќе го памети овој кикс на “кралевите”. Анонимниот обложувач уплатил ливче со осум натпревари, а на седум од нив се обложил дека ќе завршат со нерешен исход....
Не им е пишано да соработуваат - Бензема е невозможна мисија за Венгер

„Бензема останува во Реал Мадрид, 1.000% !“

Фудбалерот на Реал Мадрид и трансфер цел на Арсенал, Карим Бензема нема намера да ја напушти шпанската престолнина, изјави неговиот агент. Иако Арсен Венгер претходно изјави дека нема никаков проблем...
Барселона сериозно се засилува, Реал Мадрид ќе има пеколна задача да ја одбрани титулата

Барселона „од корен“ го промени тимот

„Каталонците“ за само три дена потпишаа со дури седуммина нови кошаркари, што е навистина фантастичен подвиг. По Шејн Лавал, Муса Диањ, Самардо Семјуелс и Родионс Курукс, во текот на вчерашниот ден...
Kasiljas

Касилјас сепак ќе „заглави“ на Сантијаго Бернабе ?

Преминот на Икер Касилјас од Реал Мадрид во Порто е пред пропаст по синоќешната средба која голманот ја имаше со раководството на „кралскиот клуб”, а во врска со финансиските барања. Состанокот...

Најчитани вести