петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: реал

реал

Реал по шест години ја дочека титулата во Шпанија

Фудбалерите на Реал Мадрид ја освоија титулата во Шпанија, прва по 2011 година, откако во последното коло од Примера славеа кај Малага со 2:0. На Реал за шампионскиот наслов му беше потребен и бод, а првенството...
atletiko real

Атлетико не направи „чудо“, Реал во финалето на ЛШ

Фудбалерите на Реал Мадрид изборија пласман во финалето на Лигата на шампионите откако во реванш дуелот од полуфиналето на „Винсенте Калдерон“ загубија од Алтетико Мадрид со 1:2, што не беше доволно...
Real Madrid Atletico Madrid

Атлетико го победил Реал со 4:0 само еднаш во 40 години (ВИДОЕ)

Барселона против ПСЖ во осминафиналето од Лигата на шампионите покажа дека се можни чуда, меѓутоа тешко е да се поверува дека тоа може да го стори и Атлетико Мадрид во среда вечер и да се пласира во финалето...
real

Хет-трикот на Роналдо го потопи Атлетико

Во првиот натпревар од полуфиналето меѓу мадридските клубови во фудбалската Лига на шампионите, Реал на својот „Сантаго Бернабеу“ го совлада Атлетико со 3:0, правејќи голем исчекор кон финалето кое...
surez so espanjol

Барселона уверлива во градското дерби, Реал се одбрани против Валенсија

Фудбалерите на Барселона во мечот од 35-то коло на шпанската Примера со уверливи 3:0 славеа на гостувањето кај градскиот ривал Еспањол, откако претходно Реал Мадрид со 2:1 дома ја совлада Валенсија, а Атлетико...
(© EPA/Juan Carlos Hidalgo)

Барса го доби „Класико“, Меси го постигна 500-от гол

Во еден од најголемите дерби дуели во фудбалот, шпанското „Ел Класико“, водечкиот Реал Мадрид во неделата на својот „Сантјаго Бернебе“ беше поразен од најголемиот ривал Барселона со 2:3, а аргентинската...
real 1

Шпанците признаваат дека два гола на Реал биле нерегуларни

Вториот и третиот гол коишто ги постигна ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, во четвртифналниот меч со минхенски Баерн во вторникот, биле нерегугларни бидејќи Португлецот се наоѓал во офсајд,...
mesi sosiadad

Меси ја задржа Барселона на чекор зад Реал

Фудбалерите на Барселона ја постигнаа во саботата вечерта својата 22-ра победа годинава во шпанскиот шампионат, совладувајќи го на својот „Камп Ноу“ Реал Сосиедат со 3:2, откако претходно водечкиот...
реал

Реал и Баерн први четвртфиналисти во Лигата на шампионите

Европскиот шампион Реал Мадрид во реваншот го совлада Наполи со 3:1 и со вкупни 6:2 избори пласман во ТОП 8. Наполи поведе во 24.минута со голот на Дрис Мертенс. Реал изедначи на 1:1 во 52.минута со голот на Серио...
виљареал

Реал со пресврт го победи Виљареал

Во последниот натпревар од 24.коло во Примера, одигран на „Ел Мадригал“ иако домаќините имаа предност од два гола, сепак на крајот се радуваа гостите од Мадрид. Првиот дел заврши без голови, а во вториот...
real atletico

Реми на Реал и Атлетико, реваншот во петок

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид ремизираа 1:1 во првиот меч од шпанскиот Суперкуп одигран на „Сантијаго Бернабеу“. Двата гола беа постигнати во завршните десет минути од натпреварот. Најнапред Хамес...
REAL DA ZABORAVI NA RAMIRES

Реал (М) може да заборави на Рамиреш

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, испрати јасна порака до раководните лица на новиот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), дека најавениот трансфер на бразилскиот...
ANCELOTI NA PRVO MESTO

Анчелоти: На прво место е успехот на Реал (М)

Трофејниот италијански стручњак, Карло Анчелоти испиша уште една страница во фудбалската историја откако го освои и третиот трофеј во најпрестижното клупско натпреварување Лигата на шампиони. Скромен...
LIGA NA SAMPIONI (1)

Реал (М) е новиот европски клупски шампион

Пехарот кој е наменет за најдобриот во годинашното издание од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, во следните 365 дена ќе ги краси клупските витрини на Реал (М). Избраниците на...
REAL I ATLETIKO 90 MINUTI

Реал (М) и Атлетико (М) на 90 минути од шампионскиот пехар

Сигурно е дека победничкиот пехар ќе се пресели во Шпанија, поточно во Мадрид, но откако ќе заврши денешниот финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, ќе знаеме...

Најчитани вести