недела, 23 април 2017  |  Вести денес: 1

Tag Archives: рејтинг

13259121

Падот на рејтингот на СДСМ доказ дека граѓаните не сакаат Тиранска платформа

Според анкетата на ИПИС, кај граѓаните расте довербата во ВМРО-ДПМНЕ и рејтингот на партијата е зголемен. За изборите во декември минатата година рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ  бил 25,5 отсто, додека, според...
ekonomski-rast-640x402

Солиден рејтинг и во време на криза

„Стандард и Пурс“ не оценува со ББ – со стабилен изглед, ниво кое го држиме веќе неколку години, иако во минатото имавме и ББ +. Слободните економски зони ќе бидат генератор на економскиот раст, особено...
standardipoors500

„Стандард и Пурс“ го потврди кредитниот рејтинг на Македонија: Економијата има позитивни трендови

Од кредитната агенција наведуваат дека како и во октомврискиот извештај,  рејтингот го базираат на добрите економски перформанси на македонската економија, но и на политичката криза која кулминира. Стандард...
zekiri-zaev

Зекири потврдува: СДСМ ги прифати сите точки од платформата

СДСМ и Зоран Заев ги прифатиле сите барања од Тиранската платформа. Ова го потврдува пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири во дебата на телевизија 21 заедно со Изет Меџити од ДУИ и Арбен Таравари од Алијанса...
трамп

Рејтингот на Трамп меѓу Америкнците продолжува да се намалува

Само 40 отсто од Американците се согласуваат и ја подржуваат политиката што ја промовира и ја спроведува претседателот Трамп, додека 55 отсто од анкетираните се против. Станува збор од негативна разлика...
рејтингот

Речиси достигнат рекордот на рејтингот на телевизиите во САД за време на изборната ноќ

Компанија за мерење на рејтингот на телевизиите Нилсен соопшти дека во 2008 година изборната ноќ била проследена од 71,5 милиони гледачи. Во вторникот вечерата беше означен крајот на предизборната кампања,...
fich-rejting

„Фич“ по десетти пат го потврди кредитниот рејтинг на Македонија

Десетта година по ред кредитната агенција „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на Македонија. Како база за својата оценка  кредитната агенција ги зема растот на бруто домашниот производ и општествениот...
Vladimir Putin

Расте популарноста на Путин во Русија

Мнозинството граѓани на Русија го сметаат Владимир Путин за интелигентен, способен, искусен, одлучен и привлечен, покажуваат резултатите од најновите анкети. Анкетите се спроведени во екот на украинската...
agencija-rejting-rating-agency

Цената на лажните анкети на „Рејтинг“

Има некои работи кои се купуваат за пари, но има и работи за кои најважен е кредибилитетот. Тоа агенцијата „Рејтинг“ со лажните анкети во кои прогнозираше победа на Стево Пендаровски  го изгуби. објави...
rejting

Свесна манипулација или дебакл на „Рејтинг“

Во првиот круг на петте по ред претседателски избори, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Ѓорѓе Иванов, освои најголема доверба од граѓаните. Разликата помеѓу него и неговиот најголем политички...
Vote

И „Рејтинг“ си поплука на кажаното

Денес Рејтинг излезе со анализа во која кажува дека до 13 часот излезноста на претседателските избори била поголема во споредба со тие претходните, но поради слабата излезеност во албанските општини,...
rejtinh

ВИДЕО: „Рејтинг“ ретерира- објавивме прогноза, не анкета

Агенцијата Рејтинг на Ѓорѓи Спасов ретерира по вчера објавените резултати дека претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски е во блага предност во претседателската трка пред актуелниот претседател...
Zaev-i-Pendarovski-Konvenci-1-

СДСМ во паника, Заев дели министерски места

За да го намали незадоволството во партијата Заев одлучил да формира Влада во сенка. Едно министерско место, како што велат извори од партијата, било нудено на повеќемина, пишува Канал 5. Извесниот двоен...
vmro dpmne

Расте предизборниот рејтинг на ВМРО-ДПМНЕ

Најновото истражување на Институтот Димитрија Чуповски, кое што ја мери поддршката на граѓаните кон кандидатите за претседател, политичките партии и политичките лидери во земјава, покажува дека рејтингот...
standard-end-purs

„СиП“: Намален кредитниот рејтинг на Москва

Меѓународната агенција „Стандард и Пурс“ ги намали прогнозите за долгорочниот рејтинг на Москва од стабилни на негативни и ги потврди на нивото „БББ“. Агенцијата соопштила дека прогнозата за рејтинг...

Најчитани вести