недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 14

Tag Archives: reklami

реклами

Заштитата на приватноста може да ги загрози приходите на социјалните мрежи

Како што се наведува, сервисите ќе мора да гарантираат доверливост за разговорите на своите корисници и да бараат нивна дозвола за следење на активностите, со цел да им прикажуваат прилагодени реклами. Повеќето...
реклама

Провокција и експлицитност – Топ 10 забранети реклами (ВИДЕО)

Овие реклами биле премногу провокативни за да се емитуваат на телевизија. Некои од рекламите се вистински уметнички дела, но, во нив се појавуваат неверојатно згодни жени во секси пози. Очигледно, вработените...
reklama-suarez-500

Компаниите ги раскинуваат рекламните договори со Суарез

Познатиот германски производител на спортска опрема Адидас соопшти дека до крајот на Мундијалот веќе нема да ја користи рекламата во која се појавува Луис Суарез. Причина за таквата одлука на Адидас...

Најчитани вести