сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 37

Tag Archives: роман херцог

херцог

Почина поранешниот претседател на Германија, Роман Херцог

Херцог во 90-тите години на минатиот век инсистираше Германија да спроведе економски реформи, но исто така истакнуваше колку е значајно да не се заборави Холокаустот. Актуелниот германски претседател...

Најчитани вести