среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: самсоненко

Фото: Гол.мк

„Комити“ со порака до Самсоненко: Не можете да си одите од Вардар, зошто влеговте во него со срце и со душа

Откако претходно во петокот Сергеј Самсоненко најви дека поради серијата напади и навреди врз неговата личност и покрај незапаметените успеси за македонскиот клупски спорт ќе се повлече од финансирањето...
Komiti-7-615x400

„Комити“ се јавија со официјално соопштение!

Навивачката група „Комити Скопје“ се јави со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар им се драги, да го исполнат стадионот на дуелот против Фенербахче, откако успеаја...
zrnov-640x321

Жерновски ги опструираше Вардар и Самсоненко, а чека пред хотел во Келн да се фотографира

Навивачите на Вардар реагираат на однесувањето на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, кој е забележан во хотелот „Радисон Блу“ во Келн и ги чекал ракометарите и сопственикот Сергеј...
18928351_10212187566111602_929150885_n

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Груевски и Самсоненко слават во Келн

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и првиот човек на новиот европски ракометен шампион Сергеј Самсоненко,  задничко го прославија историскиот успех за македонскиот спорт на теренот во Келн. „Браво...
shampioniiiiiiii-12920

СДМС-овците незадоволни што Вардар e на европскиот трон

Секако, ваквата констатација не се однесува на обичните членови и поддржувачи на СДСМ, туку во прв ред за партиското раководство и медиумите платени како проекти на Отвореното општество, кои водеа...
sergej

ЕХФ покрена постапка против Самсоненко

Европската ракометна федерација (ЕХФ) покрена постапка во Судот на оваа ракометна институција против претседателот на РК Вардар, Сергеј Самсоненко поради навредливи изјави во медиумите. Постапката...
sa

Самсоненко: Ќе протестираме до ЕХФ за судењето на мечот со Фленсбург

Претседателот на македонскиот ракометен шампион Вадар, Сергеј Самсоненко, непосредно пред пресконференцијата во врска со дербито во Суперлигата меѓу “црвено – црните” и Металург во петок, искористи...
gruevski samsonenko

Премиерот на ракометниот натпревар на Вардарки

Премиерот Никола Груевски вечерва беше на трибините во скопската арена „Борис Трајковски“ и сведок на историот успех на македонските женски ракометни првенки Вардар СЦБТ, пренесува „Република“. Вардарки...
sergej andreev

Андреев ќе биде новиот тренер на фудбалскиот клуб Вардар

Искусниот руски експерт, Сергеј Андреев, најверојатно на први февруари ќе биде претставен како нов тренер на најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, Вардар. Андреев за руските медиуми потврди...
FK VARDAR nov trener

Фудбалскиот клуб Вардар со нов тренер од први февруари

Новиот сопственик на најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, Вардар, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко откри дека најкасно до 1 февруари ќе го претстави новиот тренер и ќе открие новиот состав...
samsonenka gutijerez

Самсоненко го претстави новиот тренер на РК „Вардар“ Раул Гутјерез

Сопственикот на македонскиот ракометен шампион Сергеј Самсоненко го претстави новиот тренер Шпанецот Раул Гонзалез Гутјерез. Тој на клупата на Вардар треба да остане до 2016 година. “Благодарам за...
ilco naumovski

Наумовски како прва аквизиција на газда Самсоненко

Илчо Наумовски, поранешниот репрезентативец на Македонија, најверојатно ќе биде првата зимска аквизиција на новиот сопственик на најтрофејниот клуб во нашата земја, рускиот бизнисмен, Сергеј Самсоненко. Искусниот...
SAMSONENKO

Самсоненко е новиот сопственик на фудбалскиот клуб Вардар

Сергеј Самсоненко е новиот сопственик на најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, Вардар, откако на денешниот нов јавен повик на Град Скопје и на АДССДП, официјално даде понуда за откупување на...

Најчитани вести