среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: сдс

vmro-dpmne-zgrada

ВМРО-ДПМНЕ: Опседнатоста на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Груевски нема да им помогне на граѓаните

Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Оваа опседнатост на СДС со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски нема да им помогне на Ибраимовски, Шапуриќ и Марко да донесат нови инвестиции,...
Stefan Vlahov – Micov

Сакате НАТО – добивате голема Албанија!

Една народна поговорка гласи: „Рибата смрди од главата, но ја чистат од опашката“. Пред да се расипе, македонската држава лошо мирисаше 27 години. Се менуваа луѓе, партии, влади, но до денес не се менуваше...
7

Приведен братот на првиот човек на СДСМ во Арачиново – голема полициска акција против шверц на дрога

Во текот на вчерашниот ден извршена е голема полициска акција во која полицијата привела повеќе лица кои се сомничат за шверц на дрога, меѓу кои е и братот на претседателот на општинската организација...

Најчитани вести