среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: сеха

133613315

Мешков Брест победи во Загреб и обезбеди „фајнл – фор“ во СЕХА лигата

Мешков со овој триумф го мина Загреб на табелата и со тоа обезбеди полуфинале против шампионот во оваа лига унгарски Веспрем. Во второто полуфинале ќе играат македонскиот првак Вардар и хравтскиот...
вардар

Вардар го обезбеди првото место во СЕХА лигата во регуларниот дел

Во неизвесен натпревар двете екипи се менуваа во водство, а во последните минути Вардар направи серија од 4-0 и поведе со 31:28 во последната минута што значеше обезбедување на победата. „Црвено-црните“...
cloudy

ВИДЕО: Вардар ги нижи победите во СЕХА лигата

 Вардар во текот на целиот натпревар беше подобар ривал и постојано ја зголемуваше предноста. Сите „вардарци“ успеаја да се запишат во листата на стрелците, а најефикасен беше Алекс Душебаев со 6 голови. На...
vardarI

Вардар убедлив на гостувањето кај Спартак

Вардар славеше на гостувањето во Суботица кај Спартак со резултат 27:36. Најефикасни во редовите на “црвено-црните” беа Марсениќ со 7 и Лазаров со 6 голови. Од истата група се одигра и дуелот помеѓу...
phoca_thumb_l_DEN_1726

Загреб прва пречка на Вардар кон втората титула во СЕХА лига

Македонскиот ракометен шампион Вардар, денеска  ќе ја почне трката за втората титула во СЕХА лига. Вардарци од 18 часот во „Спенс Арена” во Нови Сад во првото полуфинале на фајнл форот ќе се сретнат...
metalurg

Металург се збогува со фајнл форот во СЕХА лига

Македонскиот ракометен вицешампион Металург, нема да биде дел од завршниот турнир во Регионалната СЕХА лига. Избраниците на тренерот Лино Червар, на домашен терен во рамките на 17. коло се поразени од...
metalurg

Петровски: Некој сака да не тргне од фајнл – форот

Ракометарите на Металург загубија на гостувањето кај Мешков (Брест) со 27:24 и паднаа на петтото место на табелата во СЕХА Лига.  Но, по натпреварот своето незадоволство од судењето го изрази помошник...
atman

Арман експресно казнет

Дека и СЕХА лига знае да биде брза докажа експресното казнување на Павел Атман, кој доби директен црвен картон поради намерното задржување на топката во финишот од натпреварот со лутиот ривал Вардар. Во...
hitportal-metalurg-vardar

Металург му одржа лекција на Вардар, Наумче го пропушта ЕП ?

Македонскиот ракометен вицешампион Металург, го доби реванш натпреварот со македонскиот шампион Вардар во рамките на Регионалната СЕХА Лига. “Металурзите” во СЦ “Борис Трајковски” славеа со 22:21....

Најчитани вести