недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 36

Tag Archives: секс

female_masturbation

Мали женски тајни за мастурбација

Експертите за секс тврдат дека мастурбирањето е добро за нашиот оргазам и дека на тој начин се запознаваме со нашето тело. Мастурбацијата повеќе не е, или барем не би требало да биде, табу тема. Во продолжение...
jenna-jameson-1024x768-21854-650x396

Порно ѕвездата Џена Џејмисон советува – како до подобар секс

Жена по чии облини, а пред се’ секс- вештини, мечтаат мажите од цел свет, Џена Џејмисон одлучила да го подели со светот своето искуство, верувале или не, токму со момците. По долгогодишна порнографска...
seks-1397314754-32910-650x396 (1)

Пет причини зошто треба да имате гласен секс

Можеби гласниот секс не ви се чини како добра идеја, сепак не треба да бидете целосно неми. Добриот секс никогаш не вклучува воздржување бидејќи обрнувањето на внимание дали ќе испуштите звук или некое...
seks12

Секс пози кои гарантираат оргазам

Иако жените во некои ситуации многу тешко доживуваат оргазам, ви откриваме неколку секс пози за засилување на задоволството при сексот. –  Кога лежите на грб со подигнати нозе, ја засилувате работата...
31_max

Три теми за сексот кои сите ги одбегнуваат

Загрижени сте поради разговорот со партнерката за Вашето сексуално минато? Не сте единствени! Истражувачите од универзитетот Невада во американскиот град Рено тврдат дека повеќето луѓе сакаат да...
parovi

Ваков секс, штета е да не пробате!

Веројатно најголем дел од нас имаат некои тајни желби кога сексуалниот живот е во прашање.Еве го пописот на желби и фантазии кои би сакале да ви се исполнат. За оние кои се во брак доцна им е за секс за...
zena

Три карактеристики на мажите, кои жените ги сакаат

Партнерите отсекогаш се прашувале, што би задоволило една жена. Меѓутоа ни по толку пишувања и зборувања за женските потреби, но и преживување на различни искуства, не успеаја да најдат одговор. Точно...
wpid-relationship

Еве зошто мажите им раскинуваат на жените…

Факт е дека огромен број на врски завршуваат неуспешно. Сигурно ќе поминете или веќе сте поминале низ барем неколку врски пред да го запознаете вистинскиот. Најверојатно сте скршиле нечие срце и/или...
sex-650x396

Овие нешта им се важни на жените во сексот

Иако имаат силно либидо, постојаниот секс, пребрзиот крај, прегрубиот секс, недостатокот на имагинацуја или форсирањето на пози од порно филмовите ќе ги одвратат од сексот. Молчењето во постелата ја...
unhappy-woman-650x396

Работи кои никогаш не треба да ѝ ги кажете на една жена

Врските имаат свои непишани правила за кои толку многу се зборува што навистина е непотребно истите да се објаснуваат. За жал, ќе мораме да ги објасниме повторно, бидејќи некои момчиња едноставно не...
seks-640x396

Сексот ќе ви биде 100 пати подобар ако го пробате ова…

Повеќето го користат правилото „тивко и брзо“ кога е во прашање сексот. Многумина едноставно се научени да бидат тивки и да завршат со сексот што е можно побрзо – а тоа е најголема грешка која ја правиме. Причината...
seks-pozi02-650x396

Марфиеви закони за сексот

Секс – табу или не, најчесто нешто без кое не можеме. Како звучат Марфиевите закони врзани за сексот прочитајте подолу. И, ако не сте знаеле – Сексот е една од деветте причини за реинкарнација. Останатите...
sedum-znaci-deka-vashata-vrska-e-pred-raskinuvanje-81047

Еве зошто мажите им раскинуваат на жените…

Факт е дека огромен број на врски завршуваат неуспешно. Сигурно ќе поминете или веќе сте поминале низ барем неколку врски пред да го запознаете вистинскиот. Најверојатно сте скршиле нечие срце и/или...
getty_rf_photo_of_depressed_man_in_bed

Што ги депримира мажите во кревет?

Новинар на британски Метро, Оли Мекатир напиша низа ситуации кои мажите ги депримираат во сексот. Играчки за секс Мажите сметаат дека не можат да се натпреваруваат со 30 см долги играчки кои се ротираат....
par-1392397270-26990-650x396

Жените откриваат како да ги доведете до оргазам

Женскиот оргазам е глобална мистерија. Мажот никогаш не е 100 отсто сигурен дека неговата партнерка постигнала оргазам, ниту пак постои техника со која се гарантира дека тој ќе се постигне. Но, едно е...

Најчитани вести