петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 41

Tag Archives: семејство

113420760

Едно изгорело, две чекале со полиен бензин – подметнат пожар во возилата на скопско семејство

Од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот е изгаснат. Кога излегле на местото на настанот полициските службеници констатирале дека освен што е опожарено наведеното возило,...
gruevski-mavrovo

ФОТО: Еве што правеше Груевски додека опозициските медиуми пишуваа дека преговара со Џафери во Маврово

Зимска семејна идила во Маврово, совршена за одмор. А така ја искористи и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Груевски со своето семејство новогодишните денови ги помина во Маврово каде што се одмараше...
uloga-majke-u-odgoju-beba

Каква мајка ќе бидете според Зодијакот

Мајчинството, па и самата идеја да се биде мајка, може да биде застрашувачка работа. Некои жени посакуваат да станат мајки, се гледаат или замислуваат себеси како мајки, но замислата и реалноста понекогаш...
Обезглавени осум членови на семејство во Мексико

Обезглавени осум членови на семејство во Мексико

Маскирани напаѓачи обезглавија осум членови на семејство во Мексико. Семејството било киднапирано во северниот дел од Мексико, соопштина тамошната полиција. Од трагичната смрт на ова несреќно семејство...
soobrakjajka-6-

Сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево, повредено семејство од Ниш

Годишниот одмор се претвори во семејна трагедија на семејство од Србија. Тричлено семејство од Ниш e повредено во страшната сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево. Туристите од Ниш кои доаѓале...
Severina_500

Северина објави емотивна фотографија од семејството

Сексипилната пејачка Северина Вучковиќ повторно ги воодушеви своите фанови на Инстаграм. Таа објави фотографија на која е заедно со своите баба и дедо.За фотографијата Севе напиша и емотивна песна...
gruevski-so-semejstvoto-odmor-izrael-naslovna

ФОТО: Груевски со семејството на одмор во Израел

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски заедно со своето семејство е на неколкудневен годишен одмор во Државата Израел, соопшти службата за односи со јавност на Владата на...
britanijaa_semejstvo

Најголемото семејство во Британија му посака добредојде на 18-иот член

Најголемото семејство во Британија стана поголемо за уште еден член, откако Сју и Ноел Радфорд го прославија доаѓањето на свет на нивното 18-то дете кое се вика Хејли Алфиа, објави Дејли меил. Редфордс...
snaa-svekrvaa

Го напуштила мажот бидејќи се заљубила во свекрвата!

Четириесет и седумгодишната Велида Х. Од БиХ, која била примерна сопруга и мајка на три деца, го напуштила семејството бидејќи се заљубила во својата сопруга, шеесет и двегодишната Наида. Меѓусебно...
big03x

ФОТО: Груевски со семејството на прошетка во Бигорскиот манастир

На Денот на сесловенските просветители – Свети Кирил и Методиј, претседателот на Владата, Никола Груевски заедно со своето семејство го посети Бигорскиот манастир. Груевски и неговата сопруга...
???????????????????????????????????

Овој ден посветете му го на семејството

Денеска ќе биде одбележан Меѓународниот ден на семејството, па овој ден поминете го заедно со своите најблиски. Централниот настан ќе се одржи во Градскиот парк кај Школка во организација на повеќе...
videoslikaemo

ВИДЕО: Цела бременост на сопругата и ја пеел истата песна

Емотивно видео, доказ за вистинска љубов кон сопругата и нероденото дете. За време на целата бременост тие се фотографирале секој ден, а и и’ пеел песна која сам ја напишал „Нешто ново“. Ова видео ќе...
semejstvo

ФОТО: Груевски со семејството навиваше за Вардар

ФОТО: Ѓ. Личовски (Републиика) Премиерот Никола Груевски заедно со своето семејство – сопругата Боркица и ќерките Анастасија и Софија вечерва ги бодрше ракометарите на Вардар на осминафиналниот меч...
sumaher

Драмата продолжува, Шумахер во кома семејството му зборува за да го смири

Членовите на семејството и пријателите на Михаел Шумахер кој од крајот на декември е во кома по тешкиот пад на скијање во Франција, му зборуваат за да му ја подобрат состојбата, пренесува германски...
tragedija

ФОТО: Трагедија во Кентаки, во пожар загинаа мајка и осум деца

Семејна трагедија во Кентаки, мајка и осум деца загинаа по пожар, се спасија само таткото и едната ќерка, но се здобиле со тешки изгореници. Според американските медиуми вчера, во раните утрински часови,...

Најчитани вести