среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: шкендија

shkendija

Шкендија подобра од Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

Екипата на Шкендија се покажа поподготвена на натпреварот кој во Тетово го одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот шампионат. Фудбалерите на Ќатип Османи...
zdrepka-liga-evropa-640x360

Вардар и Шкендија ги добија противниците, Фенербахче и Милан доаѓаат во Македонија

Македонските фудбалски клубови Вардар и Шкендија ги добија противниците во плејофот од Лига Европа. Ждрепката за плејофот од Лига Европа се одржа во петокот  во седиштето на УЕФА. Македонскиот фудбалски...
Nevm5-skendija

Шкендија во Хелсинки ќе патува со солидна предност, Работнички во Минск почнува од нула

Екипата на Шкендија направо голем чекор кон пласманот во третото квалификациско коло во Лига Европа, откако во Струмица, го победи Хелсинки со 3:1, додека Работнички одигра 1:1 против Динамо Минск во првиот...
Вардар на стадионот во Ѓорче Петров го торпедираше Младост Царев Двор со 6:0

Вардар и Шкендија доминираа во третото коло од ПМФЛ

“Вардарци” со шест ’парчиња’ ги почестија фудбалерите на Младост Царев Двор во Ѓорче Петров, а Шкендија со 0:3 го совлада Металург на стадионот “Борис Трајковски”. Шкупи направи изненадување...
Јуфо ги скина лигаментите на левото колено, враќање на терените се очекува во март

Јуфо ги скина лигаментите на левото колено, следува пауза од шест месеци

Јуфо на тренинг ги скина лигаментите, по што му следува пауза од шест месеци. Повредата беше потврдена и од страна на клубот, кој на официјалниот сајт соопшти дека Јуфо ги повредил лигаментите на левото...
Само еден месец траеше авантурата на Јербиќ во Шкендија

Кратко траеше авантурата на Јербиќ во Шкендија

Јербиќ пристигна во Шкендија пред околу еден месец и беше најавен како големо засилување во одбраната, но прилагодувањето на новата околина му одеше тешко, поради што побарал раскинување на договорот. Тетовци...
Само еден месец траеше авантурата на Јербиќ во Шкендија

Јуре Јербиќ потпиша за Шкендија

Она што ЕКИПА синоќа го најави, денеска се реализираше – Хрватот Јуре Јербиќ потпиша за Шкендија. Тетовскиот клуб беше во потрага по засилувања за одбранбената линија, при што постигна договор со довчерашниот...
Skendijap press

Хасани: Абердин е силен тим, но и ние имаме свои адути

Повратникот во редовите на Шкендија, Ферхан Хасани на денешната прес-конференција ја потенцираше определбата на тимот да се дојде до позитивен резултат во Скопје по што ќе останат сериозните надежи...
балисти

Фудбалерите на Шкендија на тапет на своите навивачи

Тимот на Шкендија продолжува со игрите топло-ладно, па така викендов беа поразени на домашен терен од Работнички. Раководството веќе најави дека во јануари ќе има големи промени во играчкиот кадар,...
вардар

Вардар и Шкендија во соработка со ФФМ и МВР ќе се борат против националзимот на стадионите

Екипите на Вардар и Шкендија ќе одиграат два натпревари меѓусебно во рок од само три дена, и тоа најпрво во недела ќе играат во Тетово во рамките на домашното фудбалско превенство, а три дена подоцна...
Вардар

Вардар блесна во шампионски сјај

Двапати Ивановски и еднаш Дашјан го „прегазија“ тимот од Тетово, кој одигра слаб натпревар. „Вардарци“ сето тоа знаеја како да го казнат и постигнаа убедлива победа, иако можеа и повеќе Сите оние...
vardar osvojuva gostivar

Вардар го освојува Гостивар, Шкендија голем фаворит

Новото, 26. коло од македонската Прва лига ќе стартува со денешните првенствени дуели во Тетово и Гостивар.Најпријатното изненадување во пролетниот дел од актуелната сезона, тимот на Шкендија ќе се...
vardar ranet lav skendija

Вардар како ранет лав пред дуелот со Шкендија

Премиерниот натпревар од 23. коло во македонската Прва фудбалска лига, дуелот на националната арена „Филип Втори”, помеѓу екипите на Работнички и Брегалница, заврши со убедлив триумф на „романтичарите”...
skendija

Нов кикс на Шкендија

Нов кикс на своето конто запишаа фудбалерите на Шкендија кои иако најавија сигурен триумф во неделниот натпревар од 22. коло во македонската Прва фудбалска лига, на крајот мораа да се задоволат со само...
skendija euromilk

Фаворизираната Шкендија на колена пред Еуромилк

Со минималната, но сосема заслужена победа од 2:1, извојувана над фаворизираниот тим на Шкендија, новајлијата во елитното друштво, тимот на Еуромилк го приреди најголемото изненадување кога се во прашање...

Најчитани вести