понеделник, 29 мај 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: силување

asans izvestaj on

Шведското обвинителство ја запре истрагата против Асанж

Шведските обвинител објавија во петокот дека е се откажат од истрагата по обвинувањата за силување против Австралиецот Цулијан Асанж со што завршува седумгодишната правна сага против основачот на...
kristiano ronaldo

Роналдо платил за молчењето на жртва на силување

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на оваа игра, Португалецот Кристијано Роналдо, ѝ платил 375.000 американски долари за молчењето на жена којашто го обвинила за силување, објави германскиот весник...
133189311

Ристевски: Неразбирливо ми е да некој толку многу сака да го силува македонскиот народ

-Секоја чест на оние кои ги граделе како личност, мене ми е неразбирливо да некој толку многу да сака да го силува македонскиот народ освен  неговата лична потреба да задоволи некои сценарија. Не ми...
133632719

Притвор за тренерот кој со месеци силувал 13-годишна ученичка

Пријавениот во период од околу три месеци, во повеќе наврати, во просториите на стрелачки клуб лоциран во подрумските простории на гимназијата „Добри Даскалов“ во Кавадарци, како тренер вршел полови...
ресен

Хорор во Ресен: Тинејџер ја силувал малолетната братучетка

Случајот во полиција вчера го пријавиле девојчето и нејзиниот татко. Силувачот извесен период живеел во Ресен заедно со нив и во два наврати извршил полови дејствија над неа. Првото дејствието се случило...
силување

Кривична за прилепчанец за силување малолетничка

Според МВР, О.И. и оштетеното 14-годишно девојче почнале да се дружат минатата година. О.И. бил другар на братот на оштетената. Во летото 2016 на неутврден датум заедно биле на забава на Градскиот базен, а...
доброште

Постар маж од Доброште обвинет за силување

Кривичната пријава е поднесена против 61-годишниот маж кој на 4 ноември на регионалниот пат Тетово – Јажинце, во близина на селото Доброште во своето возило ја качил 53-годишната жена, претставувајќи...
силување

Скопјанец си го силувал болното тригодишно дете

Според пријавителката, половиот напад се случил кога остварувал редовни видувања со детето врз основа на решение издадено од страна на Меѓуопштинскиот центар за социјални работи. Истата забележала...
прилепчанец

Прилепчанец си ја силувал снаата

Како што соопшти МВР, немелиот настан се случил околу 00:30 часот, кога С.С. најпрво одзел возило „Голф 4“ на негов соселанец и отишол во плевната каде Ш.С. и Л. К. чувале стока. Кога Ш.С. излегол, С.С. го искористил...
битола

Момче од Битола силувало малолетничка

Во декември 2015 година пријавениот кога бил во Прилеп имал договорено да се сретне со оштетеното четиринаесетгодишно девојче од Прилеп. Откако се сретнале заедно заминале во Битола во домот на пријавениот...
кичево

Три месеци затвор за мажот, кој се обиде да силува жена во Кичево

Од Основен суд-Кичево на Х.М. му е одредена казна затвор во траење од три месеци и е спроведен во КПД Идризово во Скопје. Како што соопшти денеска МВР, пријавениот на 19 октомври годинава влегол во продавница...
силување

Се обидел да ја силува, таа му се заканила со нож

Сторителот вчера околу 10:00 часот влегол во продавницата и побарал да купи јакна, а кога го услужила, лицето и се доближило и почнало да ја допира по градите. Пријавителката успеала да го оттурне од себе...
siluvanje

Силувано девојче во Битола, другарот претепан за да не може да ја спаси

Кривична пријава е поднесена против В.К. (46) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. Како што информира полицијата, пријавениот на 25.07.2016 година на ул. „Бистра“...
siluvanje

Тетовец ја претепал и ја силувал поранешната сопруга

Триесет и четири годишниот Н.И. од Голема Речица вчера утрината отишол во куќата на поранешната сопруга во гостиварско Чегране. Пријавениот отишол во куќата кај неговата поранешна сопруга И. Ш. (35), физички...
siluvanje

Прилепчанка доживеала хорор: На сила ја внесол во автомобилот и ја силувал

Триесет и едногодишната А.Р. од Прилеп доживеала вистински хорор. Таа во полиција пријавила дека завчера вечерта ја силувало непознато машко лице. Како што информира полицијата, настанот се случил...

Најчитани вести