понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Tag Archives: симон трпчевски

simon trpceski

Трпчески премиерно го изведе „Македонисимо“ пред германската публика

Германската публика во германскиот град Лудвидсбург имаше можносто во четвртокот вечерта премиерно да го слушне новиот проект на светски прославениот македонски пијанист Симон Трпчески насловен...
Симон Трпчески на турнеја во Нов Зеланд и Австралија

Симон Трпчески на турнеја во Нов Зеланд и Австралија

Со концертот во Велингтон, македонскиот пијанист од светски глас Симон Трпчески ја започна турнејата низ Нов Зеланд и Австралија, со која ќе ја заокружи оваа концертна сезона сезона. Серијата концерти...
trp

Трпчевски ќе настапи во Библиотеката на Конгресот во Вашингтон

Mакедонскиoт пијанист Симон Трпчески денеска ќе настапи во американската Библиотека на Конгресот во Вашингтон. „Симон Трпчески, познат по својот светол звук и техничка леснотија, беше именуван за...

Најчитани вести