вторник, 13 декември 2016  |  Вести денес: 46

Tag Archives: снабдување

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Без вода неколку улици во Скопје

Поради дефект на против пожарен хидрант профил ф-80 милиметри на улица „Дабница“ без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица од 10:30 часот па се до санирање на дефектот. Поради дефект...
casa voda

Утре без вода неколку улици во Бутел,Чаир и Центар

Жителите на неколку улици во скопските општини Центар,  Бутел и Чаир утре ќе немаат вода.   Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација...

Најчитани вести