сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 36

Tag Archives: сообраќајка

soobrakajka

Возач смртно настрада во несреќа во битолско

Едно лице загина во сообраќајна нерсеќа којашто се случи во петокот вечерта во битолско, информираше инистерството за внатрешни работи Вчера околу 22,30 часот на регионалниот пат село Горно Алгарци...
Архивска илустрација

Tешко повреден мотоциклист во гостиварско

Според СВР Тетово, попладнево околу 16:30 на регионалниот пат Гостивар-Чегране дошло до судар на „мерцедес“ со гостиварски таблички управуван од А.И. (60) и моторцикл, што го управувал Ј.З. (22) од Чегране....
soobrakajka

Едно лице повредено во сообраќајка во Охрид

Полицијата денеска соопшти дека незгодата се случила вчера во 17:40 часот меѓу патничко возило „фолксваген голф“ со чешки таблички управувано од Н.П. (18) од Чешка и патничко возило „ауди“ со скопски...
Тешка сообраќајка во Тафталиџе, неколку лица повредени

Тешко повредена скопјанка во несреќа на автопатот Тетово-Гостивар

Педесет и едно-годишната скопјанка Л.Г. е тешко повредена во сообраќајна несреќа која во вторникот утрината се случила на автопатот Тетово -Скопје. Според информациите од полицијата, Л.Г. управувајќи...
policija-lenta

Десет сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, девет со полесни, а во четири е причинета материјална штета во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР...
Архивска илустрација

Почина девојката повредена во сообраќајка во Драчево

Почина 20-годишната девојка којашто беше удрена од мотор пред три дена на раскрсницата меѓу улиците „Иван Хаџиниколов“ и „Живко Фирфов“ во населбата Драчево. Министерството за внатрешни работи соопштува...
soobrakajkaa

Тешка сообраќајка: Се судрија комбе и пунто во центарот на Скопје (ФОТО)

Сообраќајна несреќа се случи денеска во центарот на Скопје – на расксницата кај Палома Бјанка. Според неофицијални информации, во несреќата помеѓу комбето и автомобилот „Фиат пунто“, нема повредени...
stop

Тројца повредени во сообраќајки во Тетово и Гостивар

Тројца пешаци се повредени во две сообраќајни несреќи што изминатата ноќ се случиле во Тетово и Гостивар, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Тој посочи дека во првиот случај околу...
motor soobrakajka

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Скопјанец А.З., на 33 години, е тешко повреден во сообраќајна несреќа која во саботата околу 12,30 се случила на улицата „Васил Ѓоргов“. Од полицијата информираат дека незгода се селучила меѓу автомобил...
автобус

Четворица повредени во излетување на македонски автобус во Србија

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во 5.50 часот утрово ан автопатот Белград – Ниш во близина на алексиначкото село Катул. До незгодата дошло кога автобус на транспортната...
policiska lenta

Кумановец прегази сограѓанин кој реагирал на неговото брзо возење

Кумановец е повреден откако во вторникот попладне во него со автомобил удрил возач кому претходно му реагирал затоа што движејќи се со голема брзина за малку ќе прегазел дете, информираше во средата...
soob-3-500

Три лица повредени во сообраќајка во Скопје

Три лица, од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 21 часот се случила на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје. Несреќата, информираат од МВР, се случила меѓу автомобил...
soob-centar1-1

Тешка сообраќајка во Центар, две лица пренесени во Ургентен

Две лица се пренесени во Ургентниот центар по сообраќајна несреќа која утринава околу 5,40 часот се случила на крстосницата со булевар „Климент Охридски“ и улицата „Димитрија Чуповски“.Поталот Курир...
Архивска илустрација

Тешко повредени мотоцилист и пешак во Куманово

Пешак и мотоциклист се тешко повредени и префрлени на скопските клиники, откако во саботата настрадале во судир меѓу мотоцикл и автомобил во Куманово Во саботата околу 16,00 часот во Куманово на булеварот...
soobrakajka

Трагедија: 20-годишно момче загина во сообраќајка во Охрид

Во сообраќајна незгода животот го загуби едно лице на возраст од 20 години, додека друго лице на возраст од 25 години се здобило со тешки телесни повреди и е пренесено во болница. Во возилото било уште...

Најчитани вести