четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: стан

opozarena-suma

Кражба во стан во Скопје

Според МВР, кражбата се случила меѓу 19 и 00:10 часот во стан на улицата „Хераклеа“, сопственост на Х.К. (43). Сторителот, засега се уште непознат, со погоден клуч или калауз ја отворил влезната врата, влегол...
жена

Опожарен стан во Скопје, почината е постара жена

По преземени мерки констатирано е дека во станот била постара жена, која починала на местото на настанот. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт од задушување од чад, а пожарот бил предизивикан...
ronaldo-stan-naslovna

ВИДЕО: Роналдо го купи станот на Кристијан Греј

Роналдо го купи станот на Кристијан Греј од „Педесет нијанси сива“. Занимливо, но новиот стан во Њујорк кој веќе е сопственост на славниот фудбалер послужил како инспирација за станот на Кристијан...
Капитол Резиденс - Вистинската инвестиција во вашиот живот!

Капитол Резиденс – Вистинската инвестиција во вашиот живот!

Љубителите на убавиот животен простор имаат ретка можност да купат ексклузивен стан или деловен простор по цена од 1099 евра по м2 (во оваа понуда влегуваат определен број на станови), и да ја реализираат...
so-kupi-kukja-kupi-stan

Речиси 600 семејства обезбедиле сопствен дом со проектот „Купи куќа, купи стан“

Речиси 600 семејства преку проектот „Купи куќа, купи стан“ досега го решиле прашањето за сопствен дом. Државата помогна со 3,5 милиони евра субвенции преку овој проект, вели вицепремиерот и министер...
zlaten nakit

Тешка кражба во стан во Скопје: Украден накит вреден 100.000 денари

Од стан во Скопје викендов бил украден златен накит во вреден 100.000 денари. Како што информираат од МВР, кражбата се случила во периодот од 05. до 08.06.2015 година. Непознат сторител  со насилно отворање на...
450417_severina-02rasfoto-danijel-galic1_f

Северина купува стан во Белград

Северина на почетокот на следната година ќе се всели во својот дуплекс во елитната населба Дедиње. Како што дознава Ало, најголемата регионална ѕвезда капарисала стан од 150 квадрати, во кој ќе може да...
krazba-vizbegovo-520x352

Тешка кражба во стан во Скопје

Ограбен стан во Скопје. Крадецот со употреба на калауз влегол во станот и извршил претурање по дневната, кујната и спалната соба, при што одзел околу 5.000 евра, 24.000 денари и разновиден златен накит со...
img302698

Фалсификувале лична карта и зеле станбен кредит на туѓо име

Кривична пријава е поднесена против четири лица од Скопје поради фалсификување исправа и измама при добивање кредит. Минатата година скопјанецот Т. Д. поднел кривична пријава против непознат сторител,...
pukanje

Му го одзеле станот, па пукал во новите сопственици

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.М.(57) од Куманово, за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Во три наврати во март 2014 година пријавениот бидејќи му бил одземен стан...
hajd park

Рекорд во висина на станарина за стан во Лондон, 200 илјди фунти месечно

Сопственик на луксузен стан во населбата Најстбриџ во Лондон, постави нови рекорди во висина на станарина, бидејќи месечно бара 200 илјади фунти. Петособен стан е еден од неколку понудени за издавање...
dimovski-500

Димовски: Шеќеринска наплаќа кирија за сопствен стан за самите да живеат во него

Илија Димовски истакна дека давањето одговор не е само редење неколку збора во три-четири реченици, туку нудење  аргументи и докази и да се одговори на сите поставени прашања во детали. На денешната...
g_vmro-dpmne-4

ВМРО-ДПМНЕ: Уште еднаш ќе ја запрашаме Шеќеринска, кој е станот за кој таа наплаќа кирија од 5317 евра

Иако денеска Радмила Шеќеринска одржа пресконференција, таане даде одговор на клучните прашања кои и беа поставени, сметаа од ВМРО-ДПМНЕ. Во нивната реакција тие уште еднаш ја прашуваат  Радмила Шеќеринска,...
fiskalna-stavreski500

(ФОТО) Ставрески: Среќен сум што станот го доби едно скромно и чесно семејство

Добитникот на првиот стан од нагадната игра „Фискална во рака награда без мака“ Трајко Кузмановски денеска ги доби клучевите од станот, сместен во зграда на Јавно станбено претпријатие на „Трета...
nakit

Ограбен стан во Капиштец, одземен имот во вредност од 12 илјади евра

На ул.„Народен Фронт“ во Капиштец во стан сопственост на А.П.(35), непознат сторител извршил тешка кражба, при што одзел поголема количина златен и сребрен накит, четири турски лири и еден машки рачен...

Најчитани вести