сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: стојановски

стојаноски

Стојаноски: Семејните и пријателските бизниси на Заеви станаа рутина во општина Струмица

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Стојаноски Фирмата на неговиот партиски партиски пријател и претседател на комисијата за енергетика на СДСМ, Митко Андреевски не...
Македонската публика немаше прилика пред малите екрани да го следи Работнички

Стојановски: МТВ сакаше да прави пренос од натпреварот Работнички – Рубин, клубот не дозволи

Како што објави на својот Фејсбук профил, одговорниот уредник на спортската програма, Тони Стојановски, до пренос на дуелите на Работнички не дошло, само затоа што тимот не сакал и не дозволил тоа да...
Дамјан ја продолжи соработката со МЗТ Скопје за уште една сезона

Дамјан Стојановски и следната сезона ќе биде “штрк”

Според менаџерот од агенцијата “Беобаскет”, Мишко Ражњатовиќ кој оваа информација утринава ја сподели преку својот профил на Твитер, Стојановски потпишал едногодишна обврска со тимот во кој...
zika_stojanovski_kamp_cuvari_demokratija

Стојановски: Без помош од централната, локаланата власт тешко може да напредува

За успесите на општина Илинден и за проектите кои се спроведуваат со поддршка и помош на Владата, пред присутните во кампот на Чуварите на демократијата вечерва говореше градоначалникот на општината...
misjaljovskiiii_stojanovskiii

Предаден во употреба енергетско- ефикaсниот систем во Илинден

Во соработка со Владата, преку Министерството за финансии, а со поддршка на Меѓународната банка за обнова и развој- Светска банка општина Илинден го реализираше проектот „Енергетска ефикасност во...

Најчитани вести