среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Tag Archives: струја

struja dalnovodi

Утре претпладне без струја делови од Волково, Кисела Вода и Аеродром

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека во вторник, 18.07.2017 година, поради закажани технички зафати, следните корисниците ќе останат без електрична енергија и тоа: Од 09:00 до 11:00 часот, корисниците на дел...
09072014194237_струја.1

Делови од Кисела Вода, Центар и Ѓорче Петров утре без струја

Корисниците на дел од улицата „Милан Мијалковиќ“ во општина Кисела Вода и тоа објектите со број 51, 53, 55 и 55, а утре од 8:30 до 11 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 9 до 11 часот, без...
EVN2

Струјата поевтинува за домаќинствата за 0,25 отсто

Регулаторната комисија за енергетика на подготвителната седница одржана во четвртокот  ги разгледа предложените одлуки за нови регулирани цени и тарифи за електрична енергија кои ќе важат од 1 јули...
struja-29

Неколку населби во скопско утре без струја

Корисниците од селото Горни Крушопек утре од 9:30 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 6:20 до 7:30 часот без струја ќе бидат и корисниците од селата Мршевци, Грушино, Бујковци, Бучинци...
без струја

Повеќе делови на Скопје утре без струја

  Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради закажани технички зафати. Без електрична енергија утре од 12 до 14 часот ќе бидат дел од корисниците од...
struja-650x394

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Без струја утре во периодот од 06:30 до 08:00 часот ќе останат корисниците од улица „Владимир Комаров“ број 8 и дел од зграда на улица „Владимир Комаров“ број 12, во општина Аеродром. Како што соопшти Регионалниот...
09072014194237_струја.1

Без струја делови од Ѓорче Петров и Карпош

Од 9:30 до 12:30 часот денеска без струја ќе бидат корисниците од Ново Село во општина Ѓорче Петров, а од 9 до 15 часот дел од корисниците од улицата „Хелсинки“ во општина Карпош. Во периодот од 9 до 14 часот...
struja dalekovod

Неколку скопски населби и села во петок без струја

Дел од корисниците од улицата „Благоја Паровиќ“ во општина Чаир утре од 9 до 12 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 8:30 до 15 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од улицата...
struja-29

Повеќе делови на Скопје денеска без струја

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради технички зафати во електро-мрежата. Од 8 до 11 часот без струја ќе бидат корисниците од улица 11 во селото Кадино,...
struja

Утре без струја улици во повеќе скопски општини

По добиеното известување од ЕВН Македонија АД, РЦУК на Град Скопје ги известува граѓаните дека поради технички зафати во електро-мрежата на ден 19 ааприл (четврток), без електрична енергија ќе останат: од...
133414682

Утре без струја повеќе делови од Скопје

Од 10:00 до 14:00 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците од ул. Кичевска во општина Ѓорче Петров, од 09:15 до 12:45 часот селата Летевци, Катланово, Брезница, бензинската пумпа Р’жаничино, тунелот Катланово,...
132575326

Без струја неколку скопски општини

Според РЦУК, од 08:20 до 15:00 часот струја ќе немаат дел од улиците: Коце Металец, Гемиџиска, Филип Филиповиќ, Зеничка, Тајмишка, Рударска и Душан Тасковиќ во Гази Баба, од 08:30 до 09:30 часот дел од село Моране...
116389005

Делови од Карпош, Шуто Оризари и Рашче без струја

Во периодот од 8:30 до 13:30 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од улицата „Осло“ во општина Карпош, а од 9 до 15 часот и корисниците од село Рашче во билизина на долна џамија. Како што информираат...
133632503

Без струја делови од Зелениково, Ѓорче Петров и Карпош

Од 9:00 до 15:30 часот без струја ќе бидат корисниците од селата Градовци, Тисовица, Гумалево, Добрино и Дејкове во општина Зелениково, од 8:30 до 11:00 часот корисниците од ул. Стево Филиповиќ куќите спроти...
133630700

Без струја делови од Кисела Вода, Карпош и Аеродром

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, поради технички зафати во електро-мрежата без струја во периодот од 09:30 до 12:00 часот ќе бидат корисниците на улица „Лондонска“,...

Најчитани вести