петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 42

Tag Archives: студено

маврово

Најмногу снег во Маврово, најстудено во Тетово

Утрово во во 8:00 часот најниска температура од -13 е измерена во Тетово, -11 во Скопје Петровец, -10 во Маврово, -8 во Скопје, -7 во Берово, -6 во Крива Паланка, Куманово и Пожаране, -4 во Виница, Крушево, Лазарополе...
студено

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и Ѓуриште, -15 во Дебар, Скопје (мерна станица Зајчев Рид) и во Крушево, -14 во...
маврово

Во Маврово најстудено – 21 степен

Висината на снежната покривна утрово во 8 часот изнесува 7 сантиметри во Демир Капија, 8 во Скопје-Петровец и Скопје, 9 во Струмица, 10 во Прилеп и Виница, 11 во Охрид, 14 во Штип, 15 во Битола, 19 во Крива Паланка,...
најстудено

Најстудено и најмногу снег во Маврово и Лазарополе

Во Берово се регистрирани минус девет степени, минус осум во Прилеп, Битола, Пожаране, Претор, Ѓуриште, Крива Паланка, Тетово и Тополчани, минус седум во Охрид и Виница,  минус четири Скопје-Зајчев Рид,...
snegulka

Голем пад на температурата, можни врнежи од снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има слаби локални врнежи од снег, особено во источните делови. Утринската температура...
zamrznata kuka sad

Во САД постудено отколку на Марс

Поради арктичкиот студ многу делови на САД и Канада беа постудени отколку површината на Марс и во цела Канада и сите американски држави, температурите беа под нула. Во Чикаго било толку студено поради...

Најчитани вести