среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: судир

sarlotsvil 01

Една жртва во судирите меѓу екстремната десница и контрадемонстрантите во САД (ВИДЕО и ФОТО)

  Најмалку едно лице загинало, 19 се потешко повредени а вкупно настрадале околу 30 лица во саботата во американската сојузна држава Вирџинија во текот на насилните судири меѓу белите националисти...
angjusev-koco

Наместо Анѓушев, неговиот кум ќе продолжи да му ја води ЕДС, постои конфликт на интереси?

Кржовски е назначен да управува со ЕДС на местото на Анѓушев, откако тој најави дека ќе се повлече од сите управувачки функции во компаниите кои ги поседува откако беше назначен за вицепремиер на новата...
133641999

Судир на два мотори, тешко повреден тинејџер

Несреќата се случила при судир на мотор „Лифан“ и непозната марка мотор, кои биле управувани од две момчиња на возраст од 15 години од Василево. Тешко повреден во сообраќајката е 17 годишник кој бил сопатник...
ddd-1

ФОТО: Скопјанец се бори за живот по судир со полициско возило

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Ургентен центар „Мајка Тереза“, каде му бил извршен оперативен зафат и се наоѓа во критична состојба. Полицискиот службеник...
ахмети

Ахмети: Внатреетничката криза да не се претвори во етнички судири

Ахмети повикува на воздржаност и кај албанските и кај македонските политичките партии, а на граѓаните им порачува дека  политичките партии и институциите во земјава ќе најдат најдобро решение за нив.Албанските...
судир

Столтенберг: НАТО не сака судир со Русија

– Планираното распоредување дополнително четири илјади војници во Источна Европа има цел да спречи, а не да предизвика конфликт. И покрај сегашната тензија воената Алијанса не ја смета Русија за...
Верижен судир на патот Охрид-Кичево

Верижен судир на патот Охрид-Кичево

Во сообраќајната несреќа при верижен судир што се случи синоќа на патниот правец Охрид-Кичево, во близина на аеродромот „Апостол Павле“, нема повредени лица. Причинета е само материјална штета. Верижниот...
ДКСК изрече јавна опомена на функционер заради судир на интереси

ДКСК изрече јавна опомена на функционер заради судир на интереси

Државната комисија за спречување на корупцијата постапувајќи по предмети од областа на судирот на интереси, констатира состојба на судир на интереси кај лицето Донка Марковска поради кумулација на...
bg_saobracajka

Тешко повреден полицаец во верижен судир

Во судир на три автомобили што денес околу 19 часот се случил во Кумодршка улица во Белград, повредени се две лица. Еден од нив е полицаец, кој се здобил со тешки повреди. Во едното од возилата што учествувале...
avioni_sudar_italija_1

ФОТО+ВИДЕО: Едно лице загина во судир на акробатски авиони во Италија

Едно лице загина, а едно е повредено при судар на два акробатски авиони во близина на италијанскиот брег на Јадранско Море. Како што соопштуваат италијанските власти, двете летала паднале во вода при...
soobrakaj-2-500

ФОТО: Се судрија автобус на ЈСП и автомобил кај „Мавровка“

Утринава во 8.45 часот, на крстосницата на булеварите Гоце Делчев и Стив Наумов (во близина на трговскиот центар „Мавровка“), автобус на ЈСП број 75 се судрил со автомобил „фиат пунто“ со скопски регистарски...
kievprotesti

Турската полиција се судри со демонстрантите

Турската полиција се судри со демонјстранти во турскиот град Кајсери. Демонстрациите биле на булеварот каде што се наоѓа судот. Дел од демонстрантите не и дозволиле на полицијата да ги претресе, по...
s

ФОТО: Верижен судир во Автокоманда

Верижен судир на четири возила се случи во скопската населба Автокоманда. Се судриле амбулантно возило со прилепски таблички и „пасат“, „рено“ и „голф“ со скопски таблички. За среќа повредени нема. Фото:...
kina-brodovi-japan-1350368612-219646

Три кинески брода кај спорните острови со Јапонија

Три брода на кинеската крајбрежна стража допловија утринава до островот во Источното кинеско море околу кои Кина и Јапонија имат спор, соопшти јапонската крајбрежна стража. Напнатоста меѓу Јапонија...
tramvaj, belgrad

Возило на американската амбасада удрило во трамвај во центарот на Белград

Маж (40) и жена (36) лесно се повредено во судар на возило на американската амбасада и трамвај на линија 9, што се случи денеска во Белград. Сударот се случил кога возачот на службеното возило на американската...

Најчитани вести